official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOEIBY Mathias
2003
NOR
2:07.25
23.90
2
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+0.25
25.88
3
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+0.33
26.52
4
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+0.37
26.84
4
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+0.37
26.84
6
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+0.43
27.31
7
SILFAELT Johan
1996
SWE
+0.47
27.63
8
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+0.48
27.71
9
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+0.51
27.95
10
NYBERG Emil
2003
SWE
+0.58
28.50
11
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+0.59
28.58
12
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.63
28.90
13
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+0.66
29.14
13
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.66
29.14
15
TORVINEN Turo
2000
FIN
+0.89
30.96
16
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+1.15
33.03
17
GRYM Hannes
1996
SWE
+1.19
33.35
18
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.40
35.01
19
LILJENBORG Liam
2006
SWE
+1.42
35.17
20
JONSSON William
2001
SWE
+1.44
35.33
21
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+1.47
35.57
21
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.47
35.57
23
BEIMING GUTELAND Alvin
2003
SWE
+1.70
37.39
24
JONSSON Philip
2005
SWE
+1.83
38.42
25
ROESNAES Anton
2002
SWE
+2.08
40.41
26
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+2.78
45.97
27
BREVIK Magnus
2006
NOR
+5.09
64.30
28
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+6.53
75.73
Did not qualify for 2nd run
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
RYNLID Erik
2006
SWE
OLIVER-STOKKE Mattis
2006
NOR
VIGAS Martin
1998
SVK
LARSSON Baltzar
2006
SWE
STAAF Elliot
2006
SWE
IVEBERG Anton
2006
SWE
FRANKE Jonatan
2006
SWE
HENRIKSSON Hannes
2006
SWE
BERG LUNDGREN Hampus
2006
SWE
WIKBERG Erik
2003
SWE
PISCATOR Kalle
2006
SWE
OLSEN Oliver
2003
NOR
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
MOLIN Thed
2003
SWE
DAHLSTEN Oskar
2006
SWE
HALVORSEN Tristan Van Der Meer
2005
NOR
DAHLGREN Rasmus
2006
SWE
BERGGREN Tim
2005
SWE
WIKBERG Mattias
2006
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
PETTERSSON Axel
2006
SWE
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
DENNERAAS Leo
2006
SWE
BERGMAN Sigge
2004
SWE
SCHENSTROEM Axel
2006
SWE
OLSSON Gustav
2003
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
EVANS Elliot
2005
SWE
LARSSON Mans
2005
SWE
BOHM Adam
2005
SWE
HAEGGLUND Edvin
2006
SWE
KORITZ Filip
2005
SWE
OHMAN Anton
2005
FIN
HULTBERG Lowe
2006
SWE
SKOGLOESA Colin
2006
SWE
THOREN Carl
2006
SWE
FLODBERG Hugo
2003
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
GRANQVIST Max
2006
SWE
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
EKLOEF Felix
2005
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
LIGNELL Theodor
2004
SWE
NORD Henrik
2005
NOR
WRENKLER Adam
2002
SWE
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
WESTLUND Elliot
2006
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
LAAKSO Teemu
2003
FIN
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
PYRRO Altti
2006
FIN
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
OEMAN Jonathan
2003
SWE
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
NIEMI Kasper
2004
FIN
JORAELV Filip
2001
SWE
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
MIKELSSON Olle
2005
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRANLUND Alexander
2006
SWE
JEPSON Gustav
2006
SWE
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
GROSSKOPF Simon
2006
SWE
NIVFORS Holger
2006
SWE
MANDAHL Love
2004
SWE
TOVAAS Oscar
2005
SWE
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
HJALMARSSON Noel
2004
SWE
HANSSON Sebastian
2006
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
ABERSTEN Maans
2006
SWE
LINDBERG Erik
2006
SWE
ZIHERL Emil
2006
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
BRENNA Wilfred
2006
NOR
OESTERBERG Leo
2002
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
Did not start 1st run