official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
O BRIEN Nina
1997
USA
1:43.98
22.07
2
POMARE Ambra
2004
ITA
+0.23
23.68
3
ANDO Asa
1996
JPN
+0.95
28.74
4
LACHEB Kenza
1998
FRA
+1.15
30.14
5
TOMSIC Nika
2000
SLO
+1.65
33.65
6
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+2.00
36.11
7
DAHON Alizee
2002
FRA
+2.02
36.25
8
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+2.44
39.20
9
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+2.97
42.92
10
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+3.05
43.48
11
BELFROND Annette
2002
ITA
+3.43
46.15
12
NINAJOVA Lenka
2001
SVK
+3.63
47.55
13
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
+4.44
53.24
14
HERZ Celina
2000
AUT
+4.59
54.29
15
CRAIEVICH Andrea
2000
ITA
+4.67
54.86
16
HASUMI Konatsu
1992
JPN
+4.72
55.21
17
HOFHERR Isabel
2002
AUT
+5.24
58.86
18
SOMMEROVA Celine
2003
CZE
+5.55
61.03
19
GIM Sohui
1996
KOR
+5.70
62.09
20
LUNDQUIST Louise
2006
SWE
+5.86
63.21
21
SKOROKHODOVA Alexandra
2006
KAZ
+6.07
64.68
22
SCHRANZHOFER Emily
2002
ITA
+8.29
80.27
23
PISTILLI Federica
2004
ITA
+8.38
80.90
24
CONSTANTIN Maria Ioana
2001
ROU
+8.40
81.04
25
RADEVA Boyana
2005
BUL
+15.42
130.33
26
RENTEA Diana Andreea
2002
ROU
+21.03
169.71
27
GERZON Femke
2005
NED
+26.00
204.61
28
PAPASTATHI Maria Aikaterina
2005
GRE
+33.83
259.58
29
PALANTZA Rafailia
2005
GRE
+35.03
268.00
30
MOULIA Maria
2005
GRE
+37.04
282.11
31
NIKSIC Amber
2006
BIH
+1:00.50
446.82
Did not finish 2nd run
TZIMPA Christina
1996
GRE
TOMSIC Marta
2004
CRO
DEVA Lirika
2006
KOS
DRAGHIA Aida
2006
CAN
POLAK Sophia
2005
SVK
FILL Valentina
2005
ITA
SANIN Martina
2005
ITA
HOZMANN Szonja
2001
HUN
TREJBALOVA Linda
2003
CZE
GAUL Sammie
2001
AUS
WAKATSUKI Yuka
2002
JPN
ISHIBASHI Miki
1996
JPN
VALLERIANI Giulia
2004
ITA
PALLA Victoria
2001
GBR
MATHIOU Sophie
2002
ITA
CHEVRIER Marion
2001
FRA
STEINMAIR Laura
2000
ITA
TOTH Zita
2002
HUN
Did not finish 1st run
CORLATEANU Ioana
2006
ROU
NAGY REMETEAN Jennifer Barbara
2006
ROU
LEE Nayae
2006
KOR
DIMITROF Evridiki
2004
GRE
KRYEZIU Kiana
2004
KOS
BAUMGARTNER Lea
2006
ITA
TRIFU Leona Isabelle
2003
ROU
AMORT Vanessa
2005
ITA
MOLING Kristin
2006
ITA
JAGER Myrthe
2006
NED
HORDOSSY Julie
2005
CZE
LIBANTOVA Sarah
2006
SVK
HOFHERR Eva
2005
AUT
SPACKOVA Nela
2005
CZE
HLAVONOVA Lucie
2004
CZE
BONDARE Liene
1996
LAT
KEMPENAERS Elle
1998
BEL
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
LORENZI Matilde
2004
ITA
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
AMICO Isabella
2001
USA
HOLZER Thea
2003
ITA
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
SMYTH Mikayla
2005
NZL
MIJARES RUF Carla
2002
AND
SINIGOI Caterina
2003
ITA
TABARELLI Alexia
2003
ITA
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
LIPP Elina
2002
GER
MOLLIN Axelle
2001
BEL
MANGOLD Luisa
2000
GER
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
FISCHER Pauline
2003
GER
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run