official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOSI Klemen
1991
SLO
1:29.23
24.54
2
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+0.76
30.76
3
LEGGETT Connor
2000
AUS
+0.88
31.74
4
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+1.03
32.97
5
OSERBAN Miha
2006
SLO
+1.29
35.09
6
HOLMES Robert
2002
GBR
+1.35
35.58
7
TRUNK Tamas
2003
HUN
+1.63
37.88
8
LIMMER Noel
2004
GER
+1.72
38.61
9
DYRBYE Casper
1996
DEN
+2.02
41.07
10
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.12
41.88
11
TOMII Taiga
1998
JPN
+2.18
42.37
12
URQUHART Aidan
2004
GBR
+2.23
42.78
13
DE JONGE Ties
2002
NED
+2.57
45.57
14
SATO Shintaro
1996
JPN
+2.60
45.81
15
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+2.64
46.14
16
NOVACEK Adam
2005
SVK
+2.65
46.22
17
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+2.66
46.30
18
HIRSCH Alec
2004
SUI
+2.68
46.47
19
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+2.73
46.87
20
MUSSNER Joseph
2005
GER
+2.76
47.12
21
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+2.89
48.18
22
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
+4.39
60.46
22
HAJDINJAK Gal
2006
SLO
+4.39
60.46
24
SUDO Ryo
2003
JPN
+4.50
61.35
25
VIANO Richardson
2002
HAI
+5.23
67.33
26
GAMAN Ryuji
2002
JPN
+5.76
71.66
27
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+5.81
72.07
28
RECEK Gal
2005
SLO
+6.30
76.08
29
KECERIN Grga
2004
CRO
+6.33
76.33
30
VRDOLJAK Ziggy
2007
CRO
+6.45
77.31
31
LJUTIC Hrvoje
2007
CRO
+6.53
77.96
32
SPEGELJ Tine
2007
SLO
+9.08
98.82
33
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
+9.21
99.89
34
LALIC Aleksa
2006
SRB
+9.83
104.96
35
SMUC Maks
2005
SLO
+11.17
115.92
36
SABEDDU Raffaele
2007
ITA
+11.44
118.13
36
MATUSINSKY Mark
2001
CZE
+11.44
118.13
38
SOVINC Nik
2007
SLO
+11.63
119.69
39
KERPAN Emil
2007
ITA
+11.64
119.77
40
BANIC Filip
2006
SRB
+12.12
123.69
41
HVALIC Gal
2006
SLO
+14.07
139.65
42
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+14.25
141.12
43
EVANS Gabriel
2003
GBR
+19.74
186.04
44
SOLDO Kristian
2007
CRO
+20.05
188.57
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TURK SLUGA Ziga
2007
SLO
GRASIC Matevz
2007
SLO
HOWELL Zachary
2004
AUS
VRHOVSKI Jura
2007
CRO
MACUH Gasper
2007
SLO
VIVOD Timotej
1982
SLO
LOZEI Alexander Sebastian
2007
ITA
SMIT Joza
2007
SLO
KOVAC Denis
2006
BIH
BUSEVAC Nadir
2005
BIH
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
KORPAR Luka
2007
SLO
ZAAGSMA Jan Peter
2006
NED
HUTTEN Luca
2006
NED
MITRIC Vanja
2006
SRB
KAVCIC Bor
2006
SLO
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
JANDA Marco
2006
AUT
STANLEY Harvey
2005
GBR
MEHIC Afan
2005
BIH
KROTA Lorenzo
2006
CRO
KOBE Amadej
2005
SLO
SIMONCIC Jan
2005
SLO
ZIDARN Nejc
2004
SLO
BOUCHARD Ethan
2005
IRL
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
ARCON Anzej
2005
SLO
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
MAGI Laur
2004
EST
PLUNGER Jan
2004
ITA
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
MACAR Milivoje
2004
BIH
BELEHAR Luka
2003
SLO
RAKOVIC David
2003
SLO
CHRISTEY David
1999
GBR
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
BUDZ Blazej
2003
POL
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
MENCINGER Matej
2005
SLO
LINSE Aleix
2001
NED
ORESIC Otto
2004
CRO
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
HROVATH David
2002
AUT
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
GUIGONNET Ed
2001
GBR
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run