official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FISCHER Pauline
2003
GER
1:28.70
29.50
2
TOTH Zita
2002
HUN
+0.38
32.63
3
ILLIG Laila
2006
GER
+0.50
33.61
4
FRITZ Jana
2005
GER
+0.53
33.86
5
COLLOMB Giorgia
2006
ITA
+0.83
36.33
6
MARSCHEL Kim
2004
GER
+0.92
37.07
7
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
+1.04
38.06
8
PANDURITSCH Alessia
2005
GER
+1.17
39.13
9
BIELER Tatum
2005
ITA
+1.36
40.69
10
PIZZINATO Cecilia
2004
ITA
+1.93
45.38
11
HROMCOVA Petra
1998
SVK
+2.19
47.52
12
LEITNER Christina
2005
GER
+2.28
48.26
13
WIESLER Ronja
2003
GER
+2.47
49.83
14
FRACKOWIAK Karolina
2004
SVK
+3.23
56.08
15
LANZ Chiara
2004
SUI
+3.26
56.33
16
ZEHNDER Shaienne
2006
SUI
+3.78
60.61
17
SCHMELMER Isabella
2006
GER
+3.84
61.10
18
MERC Ana
2006
SLO
+4.04
62.75
19
OCHRYMOWICZ Anita
2006
ITA
+4.42
65.88
20
PRANGER Laura
2006
AUT
+4.47
66.29
21
PILLER Sue
2005
SUI
+4.62
67.52
22
WAKATSUKI Yuka
2002
JPN
+4.69
68.10
23
BUTLER Molly
2006
GBR
+4.77
68.76
24
WOERLE Emily
2005
GER
+4.99
70.57
25
CHRISTEN Ladina
2006
SUI
+5.19
72.21
26
VOGG Amelie
2006
GER
+5.63
75.83
27
FINA Viktoria
2003
AUT
+6.03
79.13
28
REISCHL Antonia
2006
GER
+6.45
82.58
29
ZEHNDER Leandra
2006
SUI
+7.16
88.43
30
D ANGELO Marta
2006
ITA
+9.93
111.22
31
VON STEUN Sophie
2003
GER
+10.10
112.62
32
LORENZ Ottilie
2006
GER
+12.81
134.93
33
ROTTER Pauline
2006
GER
+13.03
136.74
34
MACURAKOVA Melissa
2006
SVK
+13.77
142.83
35
DORRE Lorena
2006
NED
+13.88
143.73
36
JANOSCH Jasmin
1999
GER
+14.20
146.37
37
STRACAROVA Aneta
2005
CZE
+15.00
152.95
38
MORGAN Maisie
2005
GBR
+15.02
153.11
39
JACKMAN Lucy
2004
GBR
+15.18
154.43
40
SCHNEIDER Leah
2006
GER
+21.73
208.34
41
HEINZ Jeannine
2006
GER
+23.95
226.61
42
LUTTEKES Marit
2006
NED
+26.31
246.03
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MAJCHER Maria
2006
POL
BACHLER Lena
2006
AUT
MIKULIKOVA Tereza
2004
CZE
CRESPO Clarita
2006
CHI
SEMANOVA Sofia
2005
SVK
DEHNING Lilli
2006
GER
PRESSLER Chiara
2004
GER
FINA Elena
2005
AUT
SCHRITTENLOCHER Lilli
2005
GER
LECHNER Katharina
2005
GER
BACHL-STAUDINGER Leonie
2004
GER
ZEMAN Nicole
2005
GER
MEYER Kim
2005
SUI
THIRY Lilian
2003
GER
ROLLET Francine
2005
ITA
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
ZITZMANN Sophia
2003
GER
PALLA Victoria
2001
GBR
BOGNER Marie
2004
GER
KLEIN Lara
2003
GER
LIPP Elina
2002
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run