official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WOLF Simon Luca
2001
GER
1:26.68
34.21
2
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+0.27
36.48
3
MICHALIK Michal
2000
POL
+0.85
41.37
4
TRSAN Tim
2001
SLO
+1.11
43.56
5
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+1.38
45.83
6
MOZEN Isaac
2001
USA
+1.43
46.25
7
BIRAN Itamar
1998
ISR
+1.78
49.20
8
KEKESI Marton
1995
HUN
+1.82
49.54
9
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+1.91
50.30
10
LEGGETT Connor
2000
AUS
+1.98
50.89
11
AINSLIE Rowen
2001
USA
+2.01
51.14
12
VINTER Owen
2001
GBR
+2.02
51.22
13
OSCH Matthieu
1999
LUX
+2.34
53.92
14
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+2.41
54.51
15
SKOREPA Jan
1996
CZE
+3.51
63.77
16
LOKMIC Emir
1997
BIH
+3.99
67.81
17
PELTOLA Olli
1998
FIN
+4.08
68.57
18
OTSU Ayumu
2003
JPN
+4.25
70.00
19
EIRAS Felipe
2002
ARG
+4.37
71.01
20
ZEHENTNER David
2005
AUT
+4.46
71.77
21
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+4.63
73.20
22
RAINER Florian
2005
AUT
+5.19
77.92
23
DZICOEV Roman
2003
CZE
+5.33
79.10
24
BERGER Sandro
2005
AUT
+5.42
79.86
25
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+5.54
80.87
26
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
+5.88
83.73
27
COCHETTI Daniele
2004
ITA
+7.16
94.51
28
BLACK George
2005
GBR
+7.19
94.76
29
VIGAS Samuel
2003
SVK
+7.40
96.53
30
FOREJTEK Patrik
2005
CZE
+8.74
107.82
31
STANWAY Kayne
2005
GBR
+9.48
114.05
32
SEIFERT Benedikt
2005
AUT
+11.66
132.41
33
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
+12.07
135.86
34
ADAMSKY Tomas
2005
SVK
+12.89
142.77
35
PARKER Travis
2005
GBR
+13.43
147.31
36
VOVES Jan
2005
CZE
+13.70
149.59
37
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+15.60
165.59
38
ZUNKO Marcel
2005
SLO
+16.39
172.24
39
MEHIC Afan
2005
BIH
+16.98
177.21
40
SELMANAGIC Sadik
2005
BIH
+18.02
185.97
41
WHITBY Roman
2002
AUS
+18.66
191.36
42
KRASOVEC Nik
2004
SLO
+19.69
200.03
43
JERMAN Gaber
2004
SLO
+25.75
251.07
Did not finish 2nd run
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
DOBRESKI Jakov
2005
MKD
RAKOVIC Matic
2005
SLO
ROBERTS Keir
2002
NZL
HABERMAN Leon
2003
SLO
PITZER Willi
2005
AUT
MUSSNER Joseph
2005
GER
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
BEUKER Jannes
2002
NED
TERZIC Dino
2000
BIH
TAKAGI Togo
2001
JPN
WITTE Jonas
2003
GER
GUIGONNET Ed
2001
GBR
POTH Robert
1997
GBR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PODGORNIK Rok
2005
SLO
FOIDL Luca
2005
AUT
KAWATO Hiroki
1999
JPN
BUSENLECHNER Tim
2005
AUT
FERJANCEK Martin
2005
SVK
MELIHEN Miha
2005
SLO
RECEK Gal
2005
SLO
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
WIJMAN Thijmen
2002
NED
ZIDARN Nejc
2004
SLO
LAUGHLAND Max
2004
GBR
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
LASOK Adam
2001
SVK
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
LODZINSKI Jan
2005
POL
SEVERI Arturo
2003
ITA
SZKOLA Bartosz
2002
POL
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
MCADAM Hugh
2000
AUS
ROSSUM VAN Max
1998
NED
PYJAS Pawel
1999
POL
SATO Shintaro
1996
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run