official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MALSINER Max
2002
ITA
1:43.45
26.34
2
PETANJKO William
2003
CRO
+0.03
26.55
3
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+0.69
31.21
4
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+0.71
31.35
5
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+0.82
32.13
6
MULLER Marek
2004
CZE
+1.02
33.54
7
ORESIC Otto
2004
CRO
+1.35
35.87
8
WAGNER Paul
2004
AUT
+1.93
39.96
9
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+1.98
40.31
10
MUIGG Manuel
2004
AUT
+2.10
41.16
11
ZEHENTNER David
2005
AUT
+2.54
44.26
12
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.95
47.16
13
JACKSON Alec
2005
NZL
+3.08
48.07
14
KECERIN Grga
2004
CRO
+3.14
48.50
15
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+3.44
50.61
16
VRDOLJAK Ziggy
2007
CRO
+3.51
51.11
17
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+3.57
51.53
18
TERZIC Dino
2000
BIH
+3.68
52.31
19
KURZ Niklas
2005
AUT
+4.87
60.71
20
SCHULLER Daniel
2005
GER
+5.25
63.39
21
ROHRMOSER Hannes
2007
AUT
+5.63
66.07
22
WIRNSBERGER Peter
2007
AUT
+6.71
73.69
23
WOODS Sam
2004
NZL
+7.01
75.81
24
SATTLEGGER Ingo
2005
AUT
+7.09
76.37
25
FALKNER Simon
2006
AUT
+7.22
77.29
26
SCHILCHEGGER Lukas
2006
AUT
+7.53
79.48
27
ZAAGSMA Jan Peter
2006
NED
+8.40
85.62
28
SCHINNERL Simon
2007
AUT
+9.16
90.98
29
HORCIC Theodor
2007
CZE
+9.36
92.39
30
ZAK Hugo
2006
CZE
+10.33
99.23
31
KRATOCHVIL Jonas
2007
CZE
+10.48
100.29
32
POMBERGER Moritz
2006
AUT
+10.74
102.13
33
MEHIC Afan
2005
BIH
+11.00
103.96
34
PEKOVIC Branislav
2006
MNE
+12.82
116.80
35
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+14.38
127.81
36
BABIC Marko
2007
CRO
+16.12
140.09
37
WHITBY Roman
2002
AUS
+16.75
144.54
38
BUSEVAC Nadir
2005
BIH
+20.14
168.46
39
SOLDO Kristian
2007
CRO
+22.64
186.10
40
KASOM Petar
2006
MNE
+26.97
216.66
41
ILIJEVSKI Matija
2007
SRB
+31.44
248.20
Did not finish 2nd run
VRHOVSKI Jura
2007
CRO
KOSIC Bojan
1990
MNE
LANGHANS Noah
2007
SUI
WEBEL Kilian
2006
AUT
KUCERA Vojtech
2004
CZE
SIMONCIC Jan
2005
SLO
OLIVIERI JAY Victor
2003
FRA
LJUTIC Hrvoje
2007
CRO
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
TOENIG Luis
2006
AUT
BOWER Zac
2003
USA
RAINER Florian
2005
AUT
SZELAG Piotr
2004
POL
KROUPA Stepan
2003
CZE
CARRICK-SMITH Zak
2007
GBR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KALOMITI Roy
2007
TUR
BUZO Adis
2007
BIH
SEEBACHER Kris
2006
AUT
KASHIOURIS ARBUTHNOT Andreas Bruce Markos
2006
CYP
NEUMAN Jan
2007
CZE
KOUYOUMDJIAN Yianno
1997
CYP
SCHMOELZ-DOSEDEL Fabian
2007
AUT
MITRIC Vanja
2006
SRB
KROELL David
2007
AUT
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
ILEV Danilo
2007
MKD
DOBRESKI Jakov
2005
MKD
ROBERTS Keir
2002
NZL
MILJKOVIC Noah
2006
BIH
BANIC Filip
2006
SRB
ZUHRIC Tarik
2005
BIH
KOBE Amadej
2005
SLO
LALIC Aleksa
2006
SRB
FERNSEBNER Simon
2006
AUT
JACKSON Toby
2007
NZL
GMAJNAR Luka
2006
SLO
HIGUERAS Santiago
2007
CHI
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
PYE Ryan
2004
GBR
WOOLLEY Kieran
2005
GBR
KELLY James
2004
AUS
GAMAN Ryuji
2002
JPN
SCHMID Philipp
2000
GER
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
SCHLINTL Michael
2006
AUT
MENCINGER Matej
2005
SLO
BARCELO CASTELLET Roger
2006
ESP
HROVATH David
2002
AUT
SLJIVIC Marko
1996
BIH
Disqualified 1st run
Did not start 1st run