official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYDING David
1986
GBR
1:34.34
14.98
2
ANTONIOLI Richard
1984
FRA
+1.30
23.39
3
GARDET Benjamin
1986
FRA
+1.86
27.01
4
THEOLIER Steven
1990
FRA
+2.60
31.79
5
BALDWIN TJ
1990
GBR
+2.72
32.57
6
BULLEN Robert
1989
GBR
+3.60
38.26
7
JENOT Olivier
1988
MON
+3.71
38.97
8
HUNT Georgie
1984
GBR
+3.92
40.33
9
SALARICH Xavier
1990
ESP
+4.51
44.14
10
VUKELIC Leo
1993
CRO
+4.56
44.46
11
SCHROEDER Paul
1990
FRA
+5.31
49.31
12
FEASEY Willis
1992
NZL
+5.51
50.61
13
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+5.76
52.22
14
MIHELCIC Ivan
1994
CRO
+6.74
58.56
15
PUIG DAVI Arnau
1994
AND
+6.79
58.88
16
SAUTHIER Nicolas
1992
FRA
+6.86
59.34
17
VERDU SANCHEZ Joan
1995
AND
+6.87
59.40
18
GOWER Jack
1994
GBR
+7.34
62.44
19
WALIGORA Michael
1990
CZE
+7.43
63.02
20
FESHCHUK Rostyslav
1990
UKR
+7.44
63.09
21
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+8.55
70.26
22
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
+9.00
73.17
23
ABSALOM Daniel
1992
GBR
+9.38
75.63
24
STANG Alastair
1992
GBR
+12.54
96.06
25
MIGLIORI Lorenzo
1991
ITA
+13.08
99.55
26
GUNN Cameron
1992
GBR
+14.71
110.09
27
TUCKER William
1991
GBR
+15.21
113.33
28
ALLEN Sam
1994
GBR
+16.68
122.83
29
GUGLIELMINI Fabio
1994
BRA
+16.70
122.96
30
SVENSK Mikael
1994
FIN
+16.87
124.06
31
WHITE Thomas
1992
GBR
+17.25
126.52
32
BARLOW Xavier
1995
GBR
+18.40
133.95
33
MCWHIRTER Scott
1992
GBR
+18.57
135.05
34
HUDRY Pierre Jean
1995
FRA
+19.18
139.00
35
FAIRBAIRN Samual Roberts
1994
GBR
+19.52
141.20
36
SOLSONA Robert
1995
AND
+19.80
143.01
37
STEVENSON James
1994
GBR
+19.88
143.52
38
FYNN Tarn
1994
GBR
+20.84
149.73
39
NORRIS Kieran
1995
GBR
+21.71
155.36
40
JOHN Lewis
1993
GBR
+22.12
158.01
41
SHEPHERD Matt
1979
GBR
+22.22
158.65
42
JESSOP Matthew
1994
GBR
+23.14
164.60
43
JONES Nicholas
1993
GBR
+30.89
214.71
44
SMITH Gary
1984
GBR
+31.61
219.37
45
BRAY Michael
1985
GBR
+33.72
233.01
46
BROWN Marti
1990
GBR
+34.30
236.76
47
FENTON FOWLER Edmund
1995
GBR
+44.80
304.66
48
SWINDELLS Robert
1965
GBR
+49.13
332.65
Did not finish 2nd run
SEAMAN Michael
1986
GBR
D AMBRUMENIL Toby
1992
GBR
MCINTOSH David
1994
GBR
DE HAAN Jacob
1994
GBR
PRICE Graeme
1995
GBR
HENRY Louis
1995
GBR
GLASGOW Peter
1994
GBR
BARLOW Benedict
1994
GBR
STEYN Luke
1993
ZIM
STEPHENS Samuel
1993
GBR
CLISSOLD Samuel
1995
GBR
MORRISON Jo
1992
GBR
FOSTER James
1989
GBR
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
STAMMERS Benjamin
1995
GBR
FRASER HAFTER Fergus
1992
GBR
SIMPSON Elliot
1991
GBR
CHAJECKI Julian
1993
GBR
SHERRAS Andrew
1995
USA
MACFIE Euan
1994
GBR
RYAN Euan
1993
GBR
JESSE Zak
1994
GBR
LEWIS Barney
1995
GBR
HENDERSON Paul
1995
GBR
BAGGIO Max
1995
GBR
BOHONEK Milos
1990
CZE
OLIVERAS Marc
1991
AND
BENDIK Martin
1993
SVK
LELEU Theo
1992
FRA
HILL Ashley Sam
1993
GBR
KLUSAK Michal
1990
POL
TIPPING Aaron
1990
GBR
VAN BUYNDER Frederik
1988
BEL
TOMAMICHEL Clement
1991
FRA
AGUILANIU Alan
1991
FRA
CARRERAS Pol
1990
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run