official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
POPOVIC Leona
1997
CRO
1:34.03
23.00
2
MANGOLD Luisa
2000
GER
+0.54
27.19
3
BOGNER Marie
2004
GER
+1.04
31.07
4
LIPP Elina
2002
GER
+1.86
37.44
5
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
+1.92
37.91
6
ROUFA Kendahl
2002
USA
+1.97
38.29
7
HUNDEGGER Nadine
2005
AUT
+2.22
40.23
8
BONDARE Liene
1996
LAT
+2.44
41.94
9
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+2.53
42.64
10
KLEIN Lara
2003
GER
+2.61
43.26
11
BENTZ Paulina
2005
AUT
+2.94
45.82
12
FROMMER Lena
2005
AUT
+2.97
46.06
13
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+3.00
46.29
14
SINIGOI Caterina
2003
SLO
+3.33
48.85
15
ACKER Filippa
2004
AUT
+3.40
49.40
16
RIEGLER Elisa
2004
AUT
+3.56
50.64
17
EDER Elisa
2005
AUT
+3.68
51.57
18
DEHART Paige
2005
USA
+3.80
52.50
18
RIEDERER Elena
2005
AUT
+3.80
52.50
20
TREICHL Lena
2000
AUT
+3.92
53.43
21
POELL Simona
2006
AUT
+3.96
53.74
22
NORDBERG Esther
2005
SWE
+3.99
53.98
23
GROSS Julia
2001
AUT
+4.15
55.22
24
HELM Malva
2005
SWE
+4.31
56.46
25
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
+4.61
58.79
26
KUCERA Elisabeth
2006
AUT
+5.11
62.67
27
HALLER Marie Therese
2006
AUT
+6.19
71.06
28
DALLHAMMER Angelika
2007
AUT
+8.39
88.14
29
PRANGER Laura
2006
AUT
+9.44
96.29
30
OSCHMAUTZ Emma
2007
AUT
+11.05
108.79
31
STEINER Antonia
2007
AUT
+11.09
109.10
32
SEEBER Alina
2005
AUT
+11.22
110.11
33
BEHERA Ranjita
1994
IND
+2:06.23
1002.98
Did not finish 2nd run
TEDER Hanna Gret
2007
EST
KUSEJ Maja
2007
AUT
SALZMANN Alina
2005
AUT
HAIDLER Lea
2006
AUT
KOUTNA Tereza
2007
CZE
SYKORA Romy
2007
AUT
MERC Ana
2006
SLO
SCHULER Elisa
2007
AUT
DRAGASCHNIG Sarah
2004
AUT
RODRIGUEZ ELOSEGUI Arrieta
2002
ESP
FLATSCHER Julia
2000
AUT
STOCK Kathrin
2002
AUT
FISCHER Pauline
2003
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SEISENBACHER Johanna
2007
AUT
HASLACHER Marlena
2007
AUT
ACHATZ Chiara Celina
2006
AUT
PRATTES Lisa
2005
AUT
RETTENWENDER Michaela
2007
AUT
LEITNER Franziska
2007
AUT
UNTERLUGGAUER Mia
2005
AUT
SCHWAB Lara
2006
AUT
MENTIL Emelie
2006
AUT
SEIS Lara Marie
2006
AUT
ORDWAY Alexis
2002
USA
ZIRBISEGGER Lea
2003
AUT
MEAD Darcie
1996
GBR
HILLBRAND Lana
2006
AUT
SAHLMAN Natalia
2005
SWE
ATANASOVSKA Jana
2006
MKD
HUBER Sarah
2006
AUT
EISNER Elisa
2006
AUT
BINNA Leonie
2006
AUT
FROHLICH Annaliese
2004
USA
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
TOMSIC Nika
2000
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run