official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PERTL Adrian
1996
AUT
2:08.89
20.00
2
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+0.07
20.55
3
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.16
21.25
4
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+0.62
24.86
5
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+0.88
26.90
6
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+1.03
28.07
7
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.09
28.54
8
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.22
29.56
9
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+1.36
30.66
10
HEINE Oscar
2003
AUT
+1.68
33.16
11
BACHLER Fabian
2001
AUT
+1.73
33.56
12
MEISSL Christoph
2000
AUT
+1.90
34.89
13
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.96
35.36
14
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.99
35.59
15
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+2.14
36.77
16
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+2.26
37.71
17
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+2.35
38.41
18
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+2.43
39.04
19
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+2.55
39.98
20
WIESER Justin
2006
AUT
+2.60
40.37
21
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+2.61
40.45
22
HROVATH David
2002
AUT
+2.64
40.69
23
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+2.74
41.47
24
STRAUSS Florian
2004
AUT
+3.22
45.23
25
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+3.51
47.50
26
NEUMAYER Florian
2006
AUT
+4.50
55.26
27
GREBER Jakob
2003
AUT
+5.16
60.43
28
STURM Joshua
2001
AUT
+5.48
62.94
29
LUIK Juhan
1997
EST
+6.30
69.37
30
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+6.31
69.45
31
WAGNER Paul
2004
AUT
+6.90
74.07
32
KROELL Jonathan
2004
AUT
+6.95
74.46
33
LINTSCHINGER Philipp
1994
AUT
+7.86
81.59
34
SCHILCHEGGER Lukas
2006
AUT
+7.93
82.14
35
TSYBELENKO Roman
2004
UKR
+9.03
90.76
36
KAUFMANN Matthias
2004
ITA
+9.11
91.39
37
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+9.94
97.89
38
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+9.99
98.28
39
STOCKREITER Jakob
2007
AUT
+10.48
102.12
40
ASCHBACHER Luca
2007
AUT
+11.46
109.80
41
WINZELY Benjamin
2006
AUT
+11.47
109.88
42
STAMPFER Johannes
2007
AUT
+11.56
110.59
43
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
+12.14
115.13
44
HASIRCI Demirkan
2004
TUR
+14.74
135.50
Did not finish 2nd run
VAN VEEN Floris
2007
NED
YAZICI Doruk
2007
TUR
SCHMOELZ-DOSEDEL Fabian
2007
AUT
SCHINNERL Simon
2007
AUT
SATTLEGGER Ingo
2005
AUT
AUER Christoph
2007
AUT
HAAS Noah
2006
AUT
BARTELS Casper
2006
AUT
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
LISCH Christopher
2006
AUT
HOLMES Robert
2002
GBR
URQUHART Aidan
2004
GBR
WUERGER Moritz
2004
AUT
ELLMER Elias
2004
AUT
RAINER Florian
2005
AUT
EISNER Jakob
2003
AUT
HOFFMANN Philip
2002
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KLUG Felix
2006
AUT
SCHACHINGER Lorenz
2007
AUT
WIRNSBERGER Peter
2007
AUT
STRAUSS Lorenz
2007
AUT
SCHLINTL Michael
2006
AUT
FENZ Ferdinand
2006
AUT
LAIREITER Christoph
2005
AUT
RANNER Tim
2006
AUT
GUIGONNET Ed
2001
GBR
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
WACHTER Simon
2004
AUT
LOTTER Valentin
2002
AUT
ZANGERL Rafael
2005
AUT
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
WALCH Fabio
2003
AUT
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
Did not start 1st run