official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOEIBY Mathias
2003
NOR
1:46.05
23.00
2
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+0.43
25.96
3
GREBER Jakob
2003
AUT
+0.59
27.06
4
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+0.93
29.40
5
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+1.18
31.12
6
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+1.59
33.94
7
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.72
34.84
8
CHAREST Pierick
2004
CAN
+1.73
34.91
9
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+1.75
35.05
10
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+1.86
35.80
11
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+2.19
38.07
12
GASSER Lukas
2001
AUT
+2.40
39.52
13
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
+2.55
40.55
14
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.61
40.97
15
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.62
41.03
16
HEINE Oscar
2003
AUT
+2.81
42.34
17
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+2.82
42.41
18
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+2.89
42.89
19
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+2.97
43.44
20
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+3.05
43.99
21
HERRMANN Luc
2000
SUI
+3.30
45.72
22
MALSINER Max
2002
ITA
+3.46
46.82
23
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+3.62
47.92
24
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+3.63
47.99
25
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+4.27
52.39
26
BACHER Jonas
2002
ITA
+4.52
54.11
27
BUZEK Stanley
2005
USA
+9.23
86.54
28
TUKKER Silvan
2005
NED
+1:00.96
442.62
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DANNENBURG Paco
2005
NED
VERSEVELD Connor
2007
NED
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
MOELGG Alexander
2006
ITA
ALLENS Rihards
2005
LAT
GILLARD Thomas
2001
NZL
RAID Ako Armin
2005
EST
DAUKULS Georgs
2004
LAT
ZVEJNIEKS Jurgis
2005
LAT
HADLEY Sam
2003
NZL
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
HART Karsten
2004
USA
CALVO SANTOS Alvar
2005
AND
DEMARCO Nick
2005
USA
SUBITH Kai
2005
USA
RASOM Daniele
2002
ITA
JENNINGS Toby
2004
GBR
ELLIS Lucas
2004
GBR
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
ROTH Laiken
2004
USA
MCADAM Hugh
2000
AUS
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
SARCHETT Ryder
2003
USA
HROVATH David
2002
AUT
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
KERANEN Emil
1999
FIN
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
SARAVUO Erik
2003
FIN
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
TORVINEN Turo
2000
FIN
EISNER Jakob
2003
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
WALCH Fabio
2003
AUT
SASAKI Akira
1981
JPN
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
PYJAS Pawel
1999
POL
SENNHOFER Marinus
2002
GER
PALMQUIST Camden
2003
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run