official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SIDLER Kilian
2004
SUI
2:03.47
52.27
2
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+1.04
58.42
3
GONZALEZ Ander
1997
ESP
+2.39
66.40
4
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
+2.43
66.64
5
PARELLADA Enric
1998
ESP
+2.67
68.06
6
SULE Jan
2003
ESP
+2.68
68.12
7
MARCACCI Jacopo
2005
ITA
+2.78
68.71
8
MEIRE Guillermo
2003
ESP
+3.53
73.14
9
DOMAN Robert
2003
CAN
+3.55
73.26
10
MESTRES PLA Marcal
2005
ESP
+3.75
74.44
11
BOSCH Guillem
2001
ESP
+3.99
75.86
12
GIL SIXTO Cerni
2004
AND
+4.58
79.35
13
CARLE Romain
2005
FRA
+5.31
83.66
14
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
+6.42
90.23
15
ARRUEBO Guillermo
2003
ESP
+7.13
94.43
16
BUCHMANN Lars
2005
SUI
+7.80
98.39
17
SALVAN Augustin
2004
FRA
+8.23
100.93
18
BARTHE Lois
2005
FRA
+9.75
109.92
19
SELGA COSTA Oleguer
2005
ESP
+9.87
110.63
20
PALAU Aleix
2003
ESP
+10.15
112.28
21
DOLIWA ANSORENA Eric
2005
ESP
+12.03
123.40
22
SISNIEGA Gonzalo
2001
ESP
+13.17
130.14
23
EGUILUZ Carlos
2002
ESP
+13.92
134.57
24
PANIAGUA Alex
2002
ESP
+14.25
136.52
25
ARANDA GOMEZ Diego
2004
ESP
+28.16
218.76
26
LOIDI CUENCA Ibon
2004
ESP
+29.93
229.23
27
BRAVO MORENO Alejandro
2005
ESP
+30.00
229.64
28
GARCIA GONZALEZ Alvaro
2002
ESP
+31.91
240.93
29
VENDRELL TORRES Marc
2005
ESP
+32.07
241.88
30
MARTINEZ David
1992
ESP
+45.82
323.17
31
MURIEL DE DIOS Pablo
2005
ESP
+55.11
378.10
32
ESCUDERO GONZALEZ Matias
2005
ESP
+56.45
386.02
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SAURA ANDION Hector
2005
ESP
MEIRE GARCIA-BERRO Nicolas
2005
ESP
CONCEJO Ruben
2000
ESP
VALLS HERRERO Nicolas
2005
ESP
HERNANDEZ GRISALENA Diego
2005
ESP
PARSOIRE Leandre
2004
AND
BALLESTEROS Daniel
2001
ESP
MARTINEZ PANEDA Miguel
1989
ESP
ARTIACH URRUTIA Javier
2005
ESP
FLETA HOSPITAL Oscar
2004
ESP
DEL RINCON RIBERA Joaquin
2005
ESP
FEMENIAS AGUIRRE Pablo
2005
ESP
BARTHE Achille
2005
FRA
GUTIERREZ Gabriel
2000
ESP
MIJARES Tomas
1968
AND
JORGE BERGE Jan
2004
ESP
JAEN Ferran
2002
ESP
MULHERN LOPEZ OLIVA Carlos
2005
ESP
ANTHAMATTEN Leon
2005
SUI
GLAUSER Leo
2004
SUI
BASUAU William
2004
FRA
MALOT Leo-Paul
2005
FRA
FORNESA BALSELLS Dionis
2002
ESP
MARCET Tommy
2002
ESP
PRATS MARTINEZ Adria
2005
AND
CHAMAYOU Romain
2001
FRA
PEREZ AREVALO Albert
2003
ESP
RELAT Lluis
2001
ESP
ROBRES PEIRETO Hugo
2005
ESP
BELLVIS Juan
2001
ESP
INDIANO Pau
2002
ESP
VAN OOTEGHEM Esteban
2004
FRA
SAN JOSE ONCINA Sergio
2004
ESP
SOLER KIERZKOWSKI Antoine
2001
ESP
FERNANDEZ DE TROCONIZ Inaki
2003
ESP
TORRES SANCHEZ Lluis
2003
AND
JANKOWIAK Anthony
1996
FRA
BERNEY Joan
2000
ESP
IMSENG Severin
2001
SUI
ESPANA Ari
2002
ESP
SANTIVERI SABATE Nil
2004
ESP
GARCIA Andres
2001
ESP
CADIOU Teilo
2003
FRA
VIVAS GARCIA Alejandro
2005
ESP
DE CASTELLARNAU RABELLA Lluc
2005
ESP
MIQUEL Alejandro
2002
ESP
BESO Samuel
2002
ESP
ROBERT Pol
1997
AND
AGUILA Pol
2000
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run