official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:38.28
23.00
2
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+1.48
33.99
3
STRASSER Linus
1992
GER
+1.85
36.74
4
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+2.20
39.34
5
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.37
40.60
6
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+2.57
42.09
7
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.80
43.80
8
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+2.88
44.39
9
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.90
44.54
10
WINTERS Luke
1997
USA
+3.04
45.58
11
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+3.93
52.19
12
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.06
53.16
13
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
+4.09
53.38
14
BARATA Tomas
2003
ESP
+4.11
53.53
15
PYJAS Pawel
1999
POL
+4.37
55.46
16
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+4.59
57.09
17
PALMER Adam
2003
SWE
+4.61
57.24
18
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+4.93
59.62
18
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+4.93
59.62
20
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+5.23
61.85
21
HABDAS Piotr
1998
POL
+5.34
62.66
22
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+5.54
64.15
23
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+5.59
64.52
24
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+5.67
65.12
25
SANCHEZ CABANAS Jonas
2004
ESP
+5.71
65.41
26
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+5.95
67.20
27
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+6.54
71.58
28
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+7.05
75.37
29
KRAUSS Lukas
2005
GER
+7.29
77.15
30
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+7.39
77.89
31
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+7.92
81.83
32
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+8.75
87.99
33
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+9.19
91.26
34
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
+9.66
94.75
35
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+9.86
96.24
36
DEMARCO Nick
2005
USA
+10.22
98.91
37
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
+10.49
100.92
38
NYBERG Nick
2007
SWE
+15.42
137.54
39
AUER Nevio
2007
AUT
+16.24
143.63
Did not finish 2nd run
PARTEL Johannes
2007
AUT
UPPLING Ludvig
2007
SWE
BOHM David
2007
SWE
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
MIKELSSON Olle
2005
SWE
KLING Gustav
2006
SWE
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
LAUGHLAND Maximilian
2004
GBR
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
NYBERG Emil
2003
SWE
LILJENBORG Liam
2006
SWE
WITTE Jonas
2003
GER
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
PALMQUIST Camden
2003
USA
WISSTING Gustav
2005
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
HANSSON William
2001
SWE
Did not finish 1st run
LEE Jeongmin
2006
KOR
TAMMINEN Into
2006
FIN
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
LEE Hyun Ho
2006
KOR
LINDQVIST Edwin
2006
SWE
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
NIVFORS Holger
2006
SWE
KIM Se Hyun
2006
KOR
HAAS Noah
2006
AUT
MULLER Marek
2004
CZE
MUJUNEN Otto
2003
FIN
BONDE Erik
2005
SWE
KACZMAREK Igor
2005
POL
WIESER Justin
2006
AUT
TOMASEK Aldo
2005
CZE
BINLEY-EWING Thomas
2004
CAN
TOENIG Luis
2006
AUT
MANGWETH Yannick
2006
AUT
MAANSSON Arthur
2005
DEN
NILSSON Adam K
2002
SWE
SZCZAP Mateusz
2005
POL
NORHEIM Oliver
2002
NOR
ROTH Laiken
2004
USA
AUREN Nicholas
2004
NOR
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
MALKER Filip
2004
SWE
HUR Dohyun
2005
KOR
BORG Arvid
2002
SWE
JENNINGS Toby
2004
GBR
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
KAUFMANN Christian
2004
AUT
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
ZANGERL Rafael
2005
AUT
SUBITH Kai
2005
USA
PARK Oscar
2004
CAN
ELLIS Lucas
2004
GBR
WALLIN Atle
2001
SWE
POELL Christoph
2003
AUT
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
MINTEGUI Ander
2003
ESP
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
ROESNAES Anton
2002
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
GRYM Hannes
1996
SWE
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
JONSSON William
2001
SWE
JONSSON Philip
2005
SWE
WITTE Linus
2001
GER
SEYMOUR Jett
1998
USA
Did not start 1st run