official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
1:45.24
24.06
2
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+0.32
26.28
3
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+0.95
30.65
4
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+1.29
33.01
5
LILJENBORG Liam
2006
SWE
+1.33
33.29
6
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+1.35
33.42
7
MALKER Filip
2004
SWE
+1.36
33.49
8
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.55
34.81
9
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+1.70
35.85
10
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+1.88
37.10
11
WALLIN Atle
2001
SWE
+1.94
37.52
12
CANDERT Joel
2004
SWE
+1.96
37.66
13
BONDE Erik
2005
SWE
+2.00
37.93
14
MAANSSON Arthur
2005
DEN
+2.48
41.26
15
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+2.50
41.40
16
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+2.81
43.55
17
HOLTER Nikolai
2006
NOR
+2.96
44.59
18
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+3.23
46.46
19
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
+3.32
47.09
20
BORG Arvid
2002
SWE
+3.59
48.96
21
AAHS Albin
2002
SWE
+3.78
50.28
22
KLING Gustav
2006
SWE
+3.90
51.11
23
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+4.14
52.78
24
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+4.18
53.05
25
LARSSON Mans
2005
SWE
+4.43
54.79
26
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+4.44
54.86
27
STANGNES Eirik
2004
NOR
+6.57
69.63
28
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
+6.60
69.84
29
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+6.82
71.37
30
OLSSON Theodor
2007
SWE
+7.20
74.00
31
ENEQVIST Viktor
2005
SWE
+7.37
75.18
32
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
+7.90
78.86
33
VAENJE Edward
2003
SWE
+8.84
85.38
34
SCHENSTROEM Axel
2006
SWE
+8.98
86.35
34
BERGGREN Tim
2005
SWE
+8.98
86.35
36
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
+9.43
89.47
37
KORITZ Filip
2005
SWE
+9.52
90.10
38
KOVAR Stanislav
2006
CZE
+10.00
93.43
39
YNGLAND Teo Borge
2006
NOR
+10.62
97.73
40
BUSCH Assar
2007
SWE
+11.37
102.93
41
PETTERSON Anton
2007
SWE
+12.35
109.73
42
SUNDSTROEM Benjamin
2007
SWE
+12.78
112.71
43
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
+14.32
123.39
Did not finish 2nd run
LAGERSTRAND Maans
2007
SWE
GATE Anton
2007
SWE
EKLUND Hampus
2005
SWE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
MARWELL-HAUGE Christopher
2005
NOR
STRAND Kristian
2005
NOR
ATTELIND Gustaf
2007
SWE
KARLSSON William
2005
SWE
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
LANDER Linus
2002
SWE
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BYTTNER Arvid
2004
SWE
JOGEVA Mats Hakon
2006
EST
FRANKE Jonatan
2006
SWE
BJURSTROEMER Oskar
2007
SWE
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
LUND Alexander Boniolo
2006
DEN
NOER Kristoffer
2006
NOR
BRENNA Wilfred
2006
NOR
OEHMAN Lowe
2004
SWE
JOHANSEN Eirik
2006
NOR
STROEMBERG Aksel
2005
NOR
WALLIN Grim
2003
SWE
Oksvik Martin
2004
NOR
Disqualified 1st run