official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
1:38.29
23.00
2
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+0.50
26.71
3
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.58
27.31
4
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+0.87
29.46
5
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+0.93
29.91
6
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+1.18
31.76
7
PALMER Adam
2003
SWE
+1.34
32.95
8
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+1.43
33.62
9
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.51
34.21
10
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+1.64
35.18
11
WISSTING Gustav
2005
SWE
+1.66
35.33
12
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+2.13
38.82
13
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.18
39.19
14
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.22
39.49
15
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+2.25
39.71
16
XHEPA Denni
2003
ALB
+2.40
40.82
17
SILVESTRE Paul
2003
FRA
+2.57
42.09
18
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.65
42.68
19
MONNIER Leo
2000
SUI
+2.75
43.42
20
WOODBRIDGE Charlie
2005
FRA
+2.77
43.57
21
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+3.17
46.54
22
BERTHET Augustin
2004
FRA
+3.96
52.41
23
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
+4.43
55.90
24
SKABAR Jonas
2004
FRA
+4.60
57.16
25
HOLMES Robert
2002
GBR
+4.64
57.46
26
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+5.27
62.14
27
DETS Taras
2001
CAN
+5.34
62.66
28
HEUDE Arthur
2005
FRA
+5.35
62.73
29
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+5.56
64.29
30
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+5.84
66.37
31
GREBENAR Milan
2006
ARG
+6.63
72.24
32
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+7.18
76.33
33
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+7.25
76.85
34
CHRISTEY David
1999
GBR
+8.16
83.60
35
BOUAS Christos
2006
BEL
+9.39
92.74
36
SHEARS Bredy
2003
CAN
+9.49
93.48
37
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
+9.91
96.60
38
YOUNG Taiga
2004
CAN
+10.96
104.40
39
CATER Maxim
2007
CAN
+13.19
120.96
40
KIM Sangseo
2007
KOR
+14.81
132.99
41
SELIG Edward
2007
AUS
+24.88
207.78
42
LEE Isaac
2005
HKG
+28.27
232.96
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
JUNG Sunwoo
2007
KOR
CAVERS Dax
2004
CAN
BROWN George
2007
GBR
KIM Donghyeon
2005
KOR
TAMMINEN Into
2006
FIN
VAN ORTEN Stef
2006
BEL
YU Hojun
2006
KOR
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
MICHEL Gabin
2004
FRA
MAANSSON Arthur
2005
DEN
VALADKA Aleksas
2003
CAN
SVELANDER Simon
2004
SWE
KERTESZ-KNIGHT Jake
2005
CAN
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
TALAYRACH Clement
2003
FRA
GUIGONNET Ed
2001
GBR
MCADAM Hugh
2000
AUS
JONSSON William
2001
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run