official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CARRICK-SMITH Zak
2007
GBR
1:38.61
31.34
2
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+0.05
31.71
3
HUOT-MARCHAND Nash
2006
FRA
+0.26
33.26
4
KAMADA Neo
2006
JPN
+1.48
42.30
5
PALMQUIST Jevin
2007
USA
+1.54
42.74
6
SCHERER Leo
2006
GER
+1.70
43.92
7
SIMONELLI Edoardo
2006
ITA
+2.28
48.22
8
SCESA Pietro
2006
ITA
+2.67
51.11
9
QUINTERO Nicolas
2006
ARG
+2.99
53.47
10
BRUCE Stewart
2006
USA
+3.10
54.29
11
PYRRO Altti
2006
FIN
+3.32
55.92
12
VRDOLJAK Ziggy
2007
CRO
+4.01
61.03
13
SKRJANC Jaka
2006
SLO
+4.18
62.28
14
HAEUSERMANN Yanis
2006
SUI
+4.38
63.76
15
BOUAS Christos
2006
BEL
+5.36
71.02
16
GIANESINI Noah
2007
LIE
+5.65
73.17
17
MONNEY Romain
2006
SUI
+5.76
73.98
18
CASTRO Geronimo
2006
CHI
+7.32
85.53
19
KHOKHLOV Rostislav
2007
KAZ
+7.77
88.86
20
SCHNEIDER Milan
2007
HUN
+8.42
93.67
21
GUERILLOT Emeric
2007
POR
+8.47
94.04
22
KELLY Max
2006
AUS
+8.57
94.78
23
ONOL LANG Thomas Kaan
2007
TUR
+10.05
105.74
24
LALIC Aleksa
2006
SRB
+10.45
108.70
25
SVEINSSON Dagur Ymir
2006
ISL
+10.86
111.74
26
OANCEA Alexandru Matei
2006
ROU
+11.19
114.18
27
WILSON Finlay
2007
IRL
+11.26
114.70
28
LEONELLI Hugo
2007
MON
+11.46
116.18
29
VOUGIOUKAS Apostolos
2006
GRE
+11.91
119.51
30
POBERAI Luca
2006
LTU
+13.08
128.17
31
RAIMKULOV Rauan
2007
UZB
+14.06
135.42
32
PATSAHAN Oleksandr
2006
UKR
+14.24
136.76
33
PEKOVIC Branislav
2006
MNE
+14.90
141.64
34
RIVERS IV Henri
2007
JAM
+15.72
147.71
35
LABORDE DIT PERE Issa Gachingiri
2007
KEN
+17.42
160.30
36
WONG Chi Hao Lucas
2007
HKG
+22.06
194.65
37
BECCARI Mattia
2006
SMR
+24.97
216.19
38
ASTRIDGE Alexander
2006
UAE
+26.89
230.40
39
SAENGDAENG Pattarapol
2007
THA
+34.47
286.52
40
MYANGAIBAATAR Manlaijav
2006
MGL
+50.95
408.52
Did not finish 2nd run
THAKUR Sahil
2007
IND
BOLOUKAT Ali
2006
IRI
HAKOBYAN Hakob
2006
ARM
SHAKIROV Timur
2006
KGZ
LEE Hyunho
2006
KOR
PRANCANS Pauls Peteris
2007
LAT
KIM Joohyoun
2006
KOR
KOVAR Stanislav
2006
CZE
CORNELLA GUITART Salvador
2006
AND
MEIKLE Hemi
2006
NZL
POULSEN Zacchaeus
2006
FRA
ROGUE Romeo
2006
FRA
BARNAS Andrej
2006
SVK
HAJDINJAK Gal
2006
SLO
CARNAHAN Thomas
2006
CAN
OSERBAN Miha
2006
SLO
NEUMAYER Florian
2006
AUT
FEICHTER Jonas
2006
ITA
LILJENBORG Liam
2006
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
EL HAYEK Alexandre
2007
LBN
KASHIOURIS ARBUTHNOT Andreas Bruce Markos
2006
CYP
MILJKOVIC Noah
2006
BIH
HAFNER Leon
2006
AUT
MESILA Markus
2007
EST
PALIC Daniel
2006
SVK
KIM Sehyun
2006
KOR
PETROV Atanas
2006
BUL
RECHARDT Urho
2006
FIN
SARZYNSKI Stanislaw
2006
POL
STURM Asaja
2006
AUT
BRANDIS Benno
2006
GER
AX SWARTZ Alexander
2006
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run