official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
NEURURER Florian
1977
AUT
1:48.23
40.03
2
JEAN CLAUDE Philippe
1972
FRA
+0.89
44.72
3
STROHMEIER Ralf
1971
GER
+1.04
45.51
4
SCHWAER Matthias
1973
GER
+1.44
47.61
5
DEFLORIAN Paolo
1973
ITA
+1.88
49.93
6
BERNARD Aurelien
1975
FRA
+2.47
53.04
7
HLAVON Robert
1972
CZE
+2.75
54.51
8
VOKRAL Marek
1967
CZE
+3.02
55.94
9
FLIELLER Eric
1971
FRA
+3.03
55.99
10
DARBELLAY Alain
1969
SUI
+3.24
57.09
11
BOTTA Frederic
1974
FRA
+3.31
57.46
12
BRANDAUER Franz
1977
AUT
+3.57
58.83
13
CARCA Massimo
1972
ITA
+4.97
66.20
14
ROMANELLI Stefano
1972
ITA
+5.93
71.26
15
MARCACCI Marco
1976
ITA
+6.54
74.47
16
MAGI Alberto
1974
ITA
+6.93
76.53
17
ABRAMOVICZ Yann
1972
FRA
+7.22
78.05
18
SCHNEIDER Francesco
1974
ITA
+7.35
78.74
19
MALY Radek
1977
CZE
+7.59
80.00
20
GIRARDIN Luc
1975
SUI
+8.76
86.17
21
GUILLOT PATRIQUE Pierre
1973
FRA
+9.00
87.43
22
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+9.56
90.38
23
VALENTE Marco
1966
ITA
+10.63
96.01
24
ANZI Omar
1975
ITA
+11.40
100.07
25
GARAVAGLIA Alberto
1973
ITA
+11.53
100.75
26
SPEROTTI Simone
1978
ITA
+11.61
101.17
27
HAMMERSTINGL Klaus
1975
GER
+12.56
106.18
28
LACAS Stephan
1974
BEL
+12.64
106.60
29
KRIEG Alexander
1972
GER
+12.86
107.76
30
GLAENZEL Andy
1972
GER
+14.04
113.97
31
ARTAZ Emerson
1979
ITA
+16.92
129.14
32
CROCE Paolo
1978
ITA
+18.53
137.62
33
STAHL Gunter
1972
GER
+19.94
145.05
34
COLLI Federico
1979
ITA
+24.74
170.32
35
PERSEO Antony
ITA
+25.72
175.49
36
CANEPA Marco
1969
ITA
+26.01
177.01
37
BAY Alessandro
1980
ITA
+26.23
178.17
38
COMPATANGELO Daniel
1975
ITA
+31.81
207.56
39
AUSARI Roberto
1971
ITA
+32.38
210.56
40
GRONDELLI Fulvio
1971
ITA
+37.31
236.53
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PARRAVICINI Giorgio
1974
ITA
MAZZAROL Patrick
1977
ITA
MENEGOT Igor
1975
ITA
BEISSWANGER Rolf
1968
GER
ORIGONE Simone
1979
ITA
PAGANELLI Riccardo
1976
ITA
VIOT Andrea
1976
ITA
BAZZANA Teseo
1979
ITA
ACKERMANN Christoph
1971
SUI
PIERINI Daniele
1979
ITA
BRACHETTI Luca
ITA
CIPRIAN Kristian
1976
ITA
CLEMENTE Isaia
1975
ITA
CROCE Giancarlo
1973
ITA
CHIAPIN Marco
1975
ITA
CHALUPA Michal
1977
CZE
FERRARIO Filippo Daniele
1973
ITA
GEROSA Fabrizio
1975
ITA
GHIGLIONE Marco
1970
ITA
CARLOTTO Paolo
1979
ITA
CAPPANNELLI Riccardo
1974
ITA
KABOTH Holger
1970
GER
BURDA Thomas
1971
GER
GIRARDIN Joel
1979
SUI
BURES Marek
1978
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run