official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CARRICK-SMITH Zak
2007
GBR
1:39.44
23.00
2
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+0.17
24.25
3
PETANJKO William
2003
CRO
+0.33
25.42
4
KOSI Klemen
1991
SLO
+0.51
26.74
5
ORESIC Otto
2004
CRO
+0.87
29.39
6
CARRICK-SMITH Freddy
2007
GBR
+0.92
29.75
7
SASAKI Akira
1981
JPN
+1.01
30.41
8
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.06
30.78
9
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+1.16
31.52
10
MALSINER Max
2002
ITA
+1.53
34.23
11
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+1.76
35.92
12
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+1.82
36.36
13
HOLMES Robert
2002
GBR
+1.93
37.17
14
WITTE Jonas
2003
GER
+2.09
38.34
15
TRUNK Tamas
2003
HUN
+2.12
38.56
16
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+2.23
39.37
17
RAINER Florian
2005
AUT
+2.44
40.91
18
ETTL Michael
2003
AUT
+2.45
40.99
19
SUDO Ryo
2003
JPN
+2.63
42.31
20
MUIGG Manuel
2004
AUT
+2.87
44.07
21
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.92
44.44
22
JACKSON Alec
2005
NZL
+3.18
46.34
23
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+3.37
47.74
24
VRDOLJAK Ziggy
2007
CRO
+3.46
48.40
25
WAGNER Paul
2004
AUT
+3.50
48.69
26
SVETLICIC Miha
2004
SLO
+3.99
52.29
27
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+4.90
58.97
28
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
+5.16
60.88
29
TOENIG Luis
2006
AUT
+5.21
61.25
30
SATTLEGGER Ingo
2005
AUT
+6.47
70.50
31
URQUHART Aidan
2004
GBR
+6.73
72.41
32
FERNSEBNER Simon
2006
AUT
+6.74
72.48
33
SCHULLER Daniel
2005
GER
+6.90
73.65
34
SCHMID Philipp
2000
GER
+6.94
73.95
35
KECERIN Grga
2004
CRO
+7.09
75.05
36
WOODS Sam
2004
NZL
+8.23
83.42
37
SCHILCHEGGER Lukas
2006
AUT
+8.72
87.01
38
STAMPFER Johannes
2007
AUT
+8.96
88.78
39
FALKNER Simon
2006
AUT
+9.18
90.39
40
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+9.45
92.37
41
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
+9.80
94.94
42
HORCIC Theodor
2007
CZE
+10.02
96.56
43
ZIOLKOWSKI Kazimierz
2007
POL
+10.34
98.91
44
LAIREITER Christoph
2005
AUT
+10.63
101.04
45
SCHINNERL Simon
2007
AUT
+11.27
105.73
46
MEHIC Afan
2005
BIH
+11.59
108.08
47
KROELL David
2007
AUT
+12.71
116.31
48
EISENRIEDER Karl
2005
GER
+13.43
121.59
49
ILEV Danilo
2007
MKD
+14.77
131.43
50
BANIC Filip
2006
SRB
+16.00
140.46
51
PEKOVIC Branislav
2006
MNE
+16.11
141.27
52
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+16.74
145.89
53
HROVATH Stefan
2007
AUT
+17.00
147.80
54
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+18.00
155.14
55
TURK SLUGA Ziga
2007
SLO
+19.87
168.87
56
GELLERA Alessandro
2006
CRO
+20.32
172.17
57
BUCAR Luka
2006
SLO
+21.87
183.55
58
ILIJEVSKI Matija
2007
SRB
+27.50
224.88
Did not finish 2nd run
KASHIOURIS ARBUTHNOT Andreas Bruce Markos
2006
CYP
KOSIC Bojan
1990
MNE
DOBRESKI Jakov
2005
MKD
LANGHANS Noah
2007
SUI
HEISLITZ Paul
2002
GER
MALLE Sebastian
2007
AUT
SOVINC Nik
2007
SLO
ROHRMOSER Hannes
2007
AUT
ZITZMANN Alexander
2006
GER
KELLY James
2004
AUS
GAMAN Ryuji
2002
JPN
KROUPA Stepan
2003
CZE
MULLER Marek
2004
CZE
SZKOLA Bartosz
2002
POL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KALOMITI Roy
2007
TUR
BUZO Adis
2007
BIH
KASOM Petar
2006
MNE
WHITBY Roman
2002
AUS
BUSEVAC Nadir
2005
BIH
KOMAREK Adam
2006
CZE
KOUYOUMDJIAN Yianno
1997
CYP
MITRIC Vanja
2006
SRB
CERMAK Robin
2005
CZE
ROBERTS Keir
2002
NZL
MILJKOVIC Noah
2006
BIH
ZAAGSMA Jan Peter
2006
NED
WIRNSBERGER Peter
2007
AUT
ZUHRIC Tarik
2005
BIH
JANDA Marco
2006
AUT
BARZAUNER Daniel
2006
AUT
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
JACKSON Toby
2007
NZL
KOBAYASHI Yuita
2004
JPN
FISCHER Magnus
2007
AUT
MACAR Milivoje
2004
BIH
CLAUSING Mees
2004
NED
OLIVIERI JAY Victor
2003
FRA
TERZIC Dino
2000
BIH
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
MENCINGER Matej
2005
SLO
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
SZELAG Piotr
2004
POL
BOWER Zac
2003
USA
EPPLE Lorenz
2005
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run