official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
DALLOZ Leatitia
1972
FRA
1:27.47
14.25
2
BRANDNER Elisabeth
1977
GER
+0.19
16.29
3
BRECHU Marianne
1975
FRA
+0.93
24.24
4
MEUSBURGER Cornelia
1972
AUT
+0.94
24.35
5
ALLARD Karine
1973
FRA
+1.24
27.58
6
KUMMER Lilian
1975
SUI
+1.37
28.97
7
LUSSIER Catherine e.
1974
CAN
+1.38
29.08
8
BERTHOD Sylviane
1977
SUI
+1.38
29.08
9
DIETSCHI Caterina
1971
SUI
+1.49
30.26
10
JORCIN Emmanuelle
1975
FRA
+1.64
31.87
11
MARQUIS Antonella
1978
ITA
+1.75
33.06
12
GUENTER Maren
1976
GER
+1.83
33.92
13
CECCARELLI Daniela
1975
ITA
+1.83
33.92
14
KRISTIANSEN Kristine
1975
NOR
+1.90
34.67
15
SALCHINGER Marianna
1974
AUT
+1.91
34.78
16
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+2.01
35.85
17
OBERMOSER Brigitte
1976
AUT
+2.21
38.00
18
BJORN-ROLI Kjersti
1976
USA
+2.23
38.21
19
COLLENBERG Jeanette
1975
SUI
+2.33
39.29
20
DUNAND Delphine
1975
FRA
+2.45
40.58
21
AMBROGIONE Veronica
1978
ITA
+2.49
41.01
22
TSCHIRKY Monika
1973
SUI
+2.58
41.98
23
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
+2.78
44.13
24
FAVE Marika
1973
ITA
+2.93
45.74
25
DAVENPORT Ashley
1976
USA
+3.01
46.60
26
SCHELBERT Laura
1974
SUI
+3.07
47.24
27
MOSCHETTI Carole
1976
FRA
+3.16
48.21
28
BRESCIANI Elena
1976
ITA
+3.17
48.32
29
HALTMAYR Petra
1975
GER
+3.18
48.42
30
MORALLET Alexandra
1977
FRA
+3.29
49.61
31
HEREGGER Selina
1977
AUT
+3.49
51.76
32
BERGER Marion
1978
ITA
+3.60
52.94
33
MELOT Sandra
1976
FRA
+3.76
54.66
34
THANNER Veronika
1977
AUT
+4.37
61.21
35
FRAISE Sabine
1974
FRA
+4.50
62.61
36
NEEL Stephanie
1979
FRA
+4.78
65.62
37
MEILLEUR Karine
1980
FRA
+4.84
66.26
38
MULLEN Megan
1979
CAN
+4.93
67.23
39
RAYNE Delphine
1978
FRA
+5.49
73.25
40
STROEM Grete
1975
NOR
+5.99
78.62
41
LAMOUR Sarah
1979
FRA
+6.15
80.34
42
VIALLET Carole
1978
FRA
+6.17
80.56
43
MARTIN Celine
1978
FRA
+6.55
84.64
44
DE MAULMONT Aurore
1978
FRA
+6.80
87.33
45
NESTERENKO Ekaterina
1976
RUS
+7.60
95.92
46
LARIONOVA Anna
1975
RUS
+8.78
108.60
47
TACHIBANA Kiyomi
1977
JPN
+11.36
136.33
48
TERAOKA Marina
1980
JPN
+15.04
175.88
Did not finish 1st run
MARULLAZ Fanny
1976
FRA
ZHIKOLUK Oksana
1975
RUS
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
ANTONIOLI Marta
1976
ITA
BORGHI Catherine
1976
SUI
BUERGLER Ilse
1975
AUT
TAGLIABUE Elena
1977
ITA
DAETWYLER Celine
1973
SUI
GUARAGLIA Amber
1975
USA
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
REMONDET Severine
1978
FRA
ALIEVA Olesja
1977
RUS
POLI Elisabeth
1976
ITA
LEOUTRE Emmanuelle
1977
FRA
MC FETRIDGE Gillian
1978
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run