official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
VAJDIC Bernard
1980
SLO
1:27.72
24.38
2
MLEKUZ Rene
1975
SLO
+0.04
24.64
3
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
+0.38
26.89
4
STRUGER Peter
1982
AUT
+0.41
27.09
5
MAXA Marcel
1974
CZE
+0.46
27.42
6
SPORN Andrej
1981
SLO
+0.87
30.13
7
KOLL Alexander
1982
AUT
+0.97
30.79
8
BANK Ondrej
1980
CZE
+1.31
33.04
9
HOLICKY Jan
1974
CZE
+1.36
33.37
10
TOPLAK Rok
1980
SLO
+3.13
45.08
11
VRABLIK Martin
1982
CZE
+3.70
48.84
12
RUTAR Rok
1982
SLO
+4.37
53.27
13
LESAR Matej
1981
SLO
+4.50
54.13
14
MALUS Miha
1978
SLO
+4.54
54.40
15
OSRAJNIK Jernej
1980
SLO
+5.10
58.10
16
BANK Tomas
1976
CZE
+6.21
65.44
17
KOSMAC Miha
1982
SLO
+6.61
68.08
18
PUC Ziga
1983
SLO
+7.63
74.83
19
SCHAUBACH Dejan
1979
SLO
+8.00
77.28
20
KUHAR Martin
1983
SLO
+8.08
77.80
21
RIBNIKAR Jernej
1981
SLO
+8.66
81.64
22
HEBENSTREIT Patrik
1982
AUT
+9.53
87.39
23
BAJT Luka
1982
SLO
+9.65
88.19
24
TRDINA Tadej
1983
SLO
+9.84
89.44
25
GASPAR Renato
1977
CRO
+9.87
89.64
26
RAMUS Matic
1982
SLO
+10.31
92.55
27
BUCHACHER Markus
1984
AUT
+11.30
99.10
28
DE LUCA Marco
1982
ITA
+11.44
100.02
29
POJE Jaka
1983
SLO
+12.44
106.63
30
VRHUNC Gasper
1983
SLO
+13.04
110.60
31
BAJEC Jure
1983
SLO
+13.26
112.05
32
JAZBEC Janez
1984
SLO
+13.44
113.24
33
PUDGAR Aljaz
1983
SLO
+13.66
114.70
34
LOVEC Nejc
1984
SLO
+13.81
115.69
35
NOVLJAN Kristjan
1982
SLO
+14.12
117.74
36
SUMER Marko
1983
SLO
+14.22
118.40
37
ZAJC Luka
1984
SLO
+14.45
119.92
38
ROHR Peter
1984
AUT
+14.65
121.25
39
HUDOKLIN Nejc
1983
SLO
+14.73
121.77
40
ZORKO Tadej
1984
SLO
+16.76
135.20
41
MULEC Matjaz
1984
SLO
+16.98
136.65
42
FISER Nino
1983
SLO
+17.02
136.92
43
DERMASTIJA Luka
1984
SLO
+17.36
139.16
44
DOKL Rok
1984
SLO
+18.01
143.46
45
SPAROVEC Uros
1984
SLO
+18.76
148.42
46
MERSE Miha
1984
SLO
+19.52
153.45
47
RANCIGAJ Mitja
1984
SLO
+27.55
206.54
48
KOLAR Matej
1984
SLO
+37.76
274.05
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
VALENTI Ales
1983
SLO
STEFANCIC Silvio
1984
CRO
HUDOVERNIK Matej
1983
SLO
STEFL Vlastimil
1981
CZE
STELZL Hans Christian
1982
AUT
STRUCL Peter
1984
SLO
BULAJIC Bojan
1980
JUG
KNIFIC Jaka
1982
SLO
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
ZUPAN Uros
1981
SLO
BOGDANOVSKI Goce
1983
MKD
GLEBOV Alek
1983
SLO
JURES Luka
1982
SLO
ZAKSEK Ales
1982
SLO
JOVAN Miha
1983
SLO
HARADA Gen
1978
JPN
FRANK Andreas
1982
AUT
MARTINOVSKI Martin
1983
MKD
NADLES Igor
1984
SLO
GARTNER Nace
1984
SLO
DREIER Christoph
1981
AUT
PETRIJEVCANIN Goran
1982
SLO
KUMER Domen
1983
SLO
KUMER Dejan
1982
SLO
PUKL Klemen
1983
SLO
GMAJNAR Jus
1983
SLO
CVORAK Zeljko
1979
CRO
KRICEJ Anton
1984
SLO
SADOCH Livio
1984
ITA
SAMEC Luka
1982
SLO
SAUPERL Jan
1983
SLO
GRASIC Matija
1984
SLO
SEGULA Tomaz
1982
SLO
SERDONER David
1980
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run