official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
SYKORA Thomas
1968
AUT
1:35.45
10.02
2
SCHILCHEGGER Heinz
1973
AUT
+2.12
22.68
3
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+2.35
24.05
4
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
+3.63
31.70
5
SEER Florian
1976
AUT
+3.85
33.01
6
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+4.63
37.67
7
KRAUS Tomas
1974
CZE
+4.94
39.52
8
ARNORSSON Haukur
1971
ISL
+5.09
40.42
9
SZAFRANSKI Marcin
1971
POL
+5.44
42.51
10
SAMOHEL Jan
1967
CZE
+5.58
43.34
11
SEIRINGER Klaus
1975
AUT
+6.25
47.34
12
STRASSER Karl
1977
AUT
+6.95
51.52
13
MAXA Marcel
1974
CZE
+7.29
53.55
14
GOERGL Stephan
1978
AUT
+7.66
55.76
15
HERBST Reinfried
1978
AUT
+8.71
62.03
16
EGGER Pierre
1978
AUT
+8.78
62.45
17
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+9.29
65.50
18
ROHNER Patrick
1978
AUT
+9.31
65.62
19
BONIS Attila
1971
HUN
+9.52
66.87
20
HOLZKNECHT Norbert
1976
AUT
+10.27
71.35
21
ALLGAEUER Michael
1978
AUT
+10.48
72.60
22
LOBNIG Guido
1978
AUT
+10.87
74.93
23
FERCHER Helmut
1978
AUT
+10.96
75.47
24
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+11.05
76.01
25
PRANGER Manfred
1978
AUT
+12.09
82.22
26
JAGERSBERGER Christian
1977
AUT
+12.49
84.61
27
PERGER Marco
1978
AUT
+12.50
84.67
28
VEIDER Alexander
1979
AUT
+12.62
85.38
29
VOGT Martin
1979
AUT
+13.39
89.98
30
MARTELLO Christoph
1977
AUT
+14.11
94.28
31
HEPPERGER Juergen
1978
AUT
+14.46
96.37
32
SUPERSBERGER Markus
1979
AUT
+14.65
97.51
33
LARL Philipp
1978
AUT
+15.72
103.90
34
MAYRHOFER Peter
1976
AUT
+16.05
105.87
35
LEDERER Christian
1979
AUT
+16.06
105.93
36
STOLECKI Bartlomiej
1976
POL
+16.15
106.46
37
DULLNIG Joachim
1979
AUT
+16.30
107.36
38
FISCHER Thomas
1979
AUT
+16.33
107.54
39
ZOECHLING Johannes
1979
AUT
+17.16
112.49
40
HARTLEITNER Christoph
1979
AUT
+19.71
127.72
41
FIEDLER Bernhard
1979
AUT
+23.47
150.18
42
FLETCHER James
1975
GBR
+28.25
178.72
43
RAAB Karel
1979
CZE
+31.52
198.25
44
GIFFINGER Matthias
1979
AUT
+32.13
201.89
45
DAY Gregg
1972
GBR
+34.92
218.55
46
BITE Pal
1979
HUN
+42.38
263.10
Did not finish 2nd run
HASSLWANTER Florian
1979
AUT
DOSTAL Igor
1975
CAN
KADERA Vaclav
1976
CZE
PETURSSON Palmar
1973
ISL
STAMPFER Ronald
1976
AUT
NIKOLUSSI Richard
1977
AUS
NEUHAUSER Andreas
1979
AUT
DOPPELHOFER Christian
1978
AUT
DIGRUBER Gerald
1979
AUT
FANKHAUSER Hans-Peter
1979
AUT
MARINAC Martin
1979
AUT
MAGNUSSON Gunnlaugur
1973
ISL
THORSTEINSSON Vilhelm
1971
ISL
HORACEK David
1972
CZE
HUGUET Anthony
1973
AUS
ILLEK Stefan
1977
AUT
JASZO Andras
1973
HUN
KIRCHNER Markus
1974
AUT
KMET Tomas
1979
SVK
Did not finish 1st run
FEUCHTNER Gunnar
1978
AUT
GARSTENAUER Mario
1979
AUT
SCHNEIDER Rene`
1978
AUT
SCHMID Joerg
1977
AUT
STOCKER Martin
1979
AUT
DICKSON Michael
1975
AUS
AUER Martin
1978
AUT
DECKER Robert
1977
AUT
BUDER Andreas
1979
AUT
BEECH Michael
1976
NZL
WOLF Patrick
1978
AUT
GUNNARSSON Arnor
1971
ISL
KANDLBAUER Juergen
1979
AUT
KOFLER Reinhard
1978
AUT
LACKNER Martin
1978
AUT
LEDERER Siegfried
1978
AUT
LEICHTFRIED Albert
1976
AUT
HAYWOOD Todd
1977
NZL
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
FISCHER Mario
1977
AUT
GSTINIG Philipp
1979
AUT
MITTER Christian
1979
AUT
PELLIKAN Karl
1979
AUT
RAFETZEDER Mario
1979
AUT
RAGGL Christoph
1977
AUT
REBRO Michal
1979
SVK
Did not start 1st run