official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
GHEDINA Francesco
1982
ITA
1:20,05
13.58
2
SCHWEIGER Dominik
1982
AUT
+0.60
21.45
3
KONOVALOV Anton
1985
RUS
+1.35
31.29
4
NICKERSON Warner C
1981
USA
+1.81
37.32
5
BRUN Cyprien
1983
FRA
+1.87
38.11
6
PERKO Rok
1985
SLO
+1.91
38.63
7
ULIANOV Dmitrij
1983
RUS
+2.02
40.08
8
VRABLIK Martin
1982
CZE
+2.08
40.86
9
CHRISTIANSON Charles
1984
USA
+2.09
40.99
10
KOPRIVA Jan
1980
CZE
+2.22
42.70
11
URFER Jan
1982
SUI
+2.47
45.98
12
BROWN Roger P
1981
USA
+2.50
46.37
13
ZUMBRUNN Thomas
1983
SUI
+2.57
47.29
14
KRYZL Jonas
1983
CZE
+2.84
50.83
15
HIMMELSBACH Raphael
1983
GER
+2.85
50.96
16
AUER Mirco
1977
SUI
+2.91
51.75
17
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+3.00
52.93
18
KAJI Yusuke
1983
JPN
+3.21
55.68
19
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
+3.52
59.75
20
KALWA Michal
1978
POL
+3.81
63.56
21
FINDLAY Everett
1983
CAN
+3.95
65.39
22
ROLFI Francesco
1985
ITA
+4.10
67.36
23
CIAGUNS Ivars
1977
LAT
+4.18
68.41
24
TROJER Thomas
1983
AUT
+4.47
72.21
25
FISLER Thomas
1981
SUI
+4.69
75.10
26
ZIEGLER Jens
1979
GER
+4.93
78.25
27
SPOERRI Joerg
1980
SUI
+5.18
81.53
28
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
+5.22
82.05
29
BLAESI Aron
1984
SUI
+5.40
84.41
30
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+6.51
98.97
31
MAGDOLEN Richard
1983
SVK
+6.64
100.68
32
SEINO Daisuke
1984
JPN
+6.67
101.07
33
KIM Woo-Sung
1986
KOR
+7.34
109.86
34
HWANG Yong Hae
1985
KOR
+8.94
130.84
35
BARBAI Aron
1980
HUN
+12.24
174.13
36
KOPADZE Vakhtang
1984
GEO
+14.80
207.71
37
DOLGYY Sergiy
1984
UKR
+17.20
239.19
Did not finish 1st run
RYABCHENKO Vladimir
1986
KAZ
ZYROMSKI Nicolas
1983
CAN
KANG Min Heuk
1981
KOR
BEATON Campbell
1986
GBR
COSTA COLL David
1982
ESP
KIM Min Sung
1985
KOR
VUKOVIC Zelimir
1983
SCG
HUTER Patrick
1985
AUT
VAN DOREN Peter
1985
BEL
SHIBUYA Sho
1984
JPN
DAVIDSON Johnny
1981
CAN
TAKEDA Ryu
1984
JPN
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
KRAUJA Dainis
1985
LAT
NICOLAE Florentin-Daniel
1981
ROU
HONDA Hiroki
1982
JPN
LUBELLAN Peter
1982
SVK
PECHTL Arno
1981
AUT
PIERUZ Aronne
1983
ITA
STOCKER Martin
1979
AUT
PIRRO Sebastiano
1984
ITA
GRASIC Matija
1984
SLO
KOMAROV Sergeij
1983
RUS
CHESTAKOV Pavel
1980
RUS
PENASA Massimo
1983
ITA
SATS Konstantin
1982
RUS
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run