official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KAUKONIEMI Tuukka
1985
FIN
1:57.14
14.52
2
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+1.02
19.83
3
KONOVALOV Anton
1985
RUS
+1.42
21.91
4
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.73
23.53
5
JITLOFF Tim
1985
USA
+2.17
25.82
6
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
+2.27
26.34
7
VIDOSA Roger
1984
AND
+2.56
27.85
8
TODOROV Dean
1983
BUL
+2.61
28.11
9
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.65
28.32
10
CAPDEVILA Guillem
1985
ESP
+2.66
28.37
11
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
+2.78
29.00
12
FRANZEN Demian
1984
AUS
+2.99
30.09
13
ALAERTS Kai
1989
BEL
+3.30
31.70
14
ZUEV Stepan
1988
RUS
+3.65
33.53
15
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+3.83
34.46
16
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+3.99
35.30
17
VUKOVIC Zelimir
1983
SRB
+4.01
35.40
18
MOLLIN Bart
1981
BEL
+4.27
36.76
19
LUBELLAN Peter
1982
SVK
+4.70
38.99
20
ROUX Christophe
1983
MDA
+4.92
40.14
21
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
+5.12
41.18
22
STEVENS Hugh
1986
AUS
+5.56
43.47
23
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
+6.08
46.18
24
STEVENS Bryce
1984
AUS
+6.16
46.60
25
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+6.74
49.62
26
NAN Ioan-Gabriel
1980
ROU
+6.82
50.03
27
SPECK Stefano
1988
LUX
+7.39
53.00
28
RENZHIN Mikail
1978
ISR
+8.46
58.57
29
VITANOV Aleksandar
1985
MKD
+8.51
58.84
30
BARBU BOGDAN Nicolae
1980
ROU
+9.63
64.67
31
GUDMUNDSSON Gisli Rafn
1986
ISL
+11.33
73.52
32
RUMIANCEV Vitalij
1985
LTU
+11.66
75.24
33
SZABO Bence
1986
HUN
+17.43
105.29
34
VAKHNENKO Igor
1981
UKR
+17.61
106.22
35
KIKNADZE Nugzar
1990
GEO
+17.91
107.79
36
JAEGERSEN Alex
1991
DEN
+19.18
114.40
37
KRAUJA Dainis
1985
LAT
+19.35
115.28
38
YESILOVA Erkan
1981
TUR
+22.28
130.54
39
SALAMEH Georges
1976
LIB
+25.51
147.36
39
SARE Hamit
1982
TUR
+25.51
147.36
41
TIAN Yuheng
1985
CHN
+26.64
153.25
42
ZHENG Min
1987
CHN
+26.80
154.08
43
PAPAMICHALOPOULOS Christopher
1988
CYP
+29.62
168.76
44
TURKSEVER Erdinc
1985
TUR
+30.80
174.91
45
TRELEVSKI Dmitry
1983
KGZ
+33.96
191.36
46
O CONNOR Shane
1973
IRL
+38.18
213.34
47
BYRNE Peter
1983
IRL
+42.80
237.40
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
POGHOSYAN Arsen
1988
ARM
GIORDANI Gian Luca
1989
SMR
LI Lei
1987
CHN
HARUTYUNYAN Arman
1979
ARM
BRODERSEN Mathias
1990
DEN
ABDOULIN Linar
1976
KGZ
CARDELLI Marino
1987
SMR
ARAMAN Philippe
1987
LIB
DAUGULIS Kaspars
1989
LAT
TEDIASHVILI Vakhtang
1989
GEO
MAROSI Attila
1982
HUN
KOSIC Bojan
1990
MNE
RODE Roberts
1987
LAT
MITREVSKI Metodija
1987
MKD
GUANGXU Li
1985
CHN
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
TRIPODAKIS Pavlos
1982
GRE
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
INGASON Thorsteinn
1988
ISL
GREIG Andrew
1985
NZL
MILICIC Masan
1985
SRB
HANADA Masashi
1986
JPN
KANG Min Heuk
1981
KOR
DIMITRIADIS Vassilis
1978
GRE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run