official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
AUBERT Sandrine
1982
FRA
1:42.69
33.30
2
VIERTHALER Astrid
1982
AUT
+0.12
33.98
3
ROLLAND Marion
1982
FRA
+0.55
36.41
4
ROGUET Sophie
1982
FRA
+0.61
36.75
5
KLIMEK Anna
1982
POL
+1.93
44.20
6
KARASINSKA Katazyna
1982
POL
+2.70
48.55
7
ERLEBACHOVA Lucie
1983
CZE
+2.86
49.45
8
RADICI Cristina
1982
ITA
+3.59
53.58
9
ALMEYDA Monica
1982
AND
+3.84
54.99
10
MORANDINI Claudia
1982
ITA
+3.97
55.72
11
STAEDLER Cornelia
1982
SUI
+4.26
57.36
12
LORENZ Giorgia
1982
ITA
+4.30
57.59
13
KLIMEK Karolina
1983
POL
+4.63
59.45
14
SPONRING Christine
1983
AUT
+5.42
63.91
15
BAECK Sophia
1982
SWE
+5.66
65.27
16
AELVSTRAND Marie
1982
SWE
+6.77
71.54
17
CONKOVA Petra
1982
CZE
+7.02
72.95
18
KILPINEN Jenni
1982
FIN
+7.26
74.30
19
BORSSEN Linda
1982
SWE
+7.74
77.02
20
HELLE Merethe
1982
NOR
+7.89
77.86
21
HOLECKOVA Iva
1982
CZE
+8.08
78.94
22
FARKASOVSKA Michaela
1982
SVK
+8.18
79.50
23
GOCMAN Jozefina
1983
POL
+8.48
81.20
24
SCHAEDLER Sarah
1982
LIE
+9.38
86.28
25
ARNADOTTIR Helga B.
1982
ISL
+9.68
87.97
26
LOZAR Lea
1982
SLO
+10.00
89.78
27
KAPRALCIKOVA Jana
1982
SVK
+10.19
90.85
28
THOMASDOTTIR Ragnheidur T.
1982
ISL
+10.70
93.73
29
HERLAND Veronica Dyrset
1982
NOR
+11.16
96.33
30
KOZACIKOVA Petra
1983
SVK
+11.45
97.97
31
COMMET Ana
1983
ESP
+11.69
99.33
32
SINKOVEC Petra
1983
SLO
+13.02
106.84
33
BANZ Nadia
1982
SUI
+13.23
108.02
34
SZABO Melinda
ROU
+15.08
118.47
35
ANTILA Maija
1982
FIN
+15.51
120.90
36
BOSHER Danielle
1983
GBR
+15.69
121.92
37
MCGARRY Tamsen
1983
IRL
+16.11
124.29
38
ESTEVENET Emilia
1983
AND
+17.08
129.77
39
SANCHEZ Laura
1982
AND
+17.99
134.91
40
ABROSKINA Darina
1982
UKR
+20.23
147.56
41
ARNARDOTTIR Arna
1983
ISL
+22.18
158.57
42
NASONOVA Vera
1982
RUS
+23.15
164.05
43
FARIVARZ Sara
1983
IRL
+25.04
174.73
44
POPOV Sara
1983
JUG
+25.31
176.25
45
DIMITRIEVSKA Gordana
1983
MKD
+26.51
183.03
46
SIIM Kerttu
1983
EST
+29.25
198.51
47
LALA Katerina
1982
GRE
+29.76
201.39
48
PAJO Angela
1982
EST
+30.17
203.70
49
KAREKLA Andria
1983
CYP
+48.01
304.46
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ANDERSEN Anita
1982
NOR
STADELMANN Christel
1982
SUI
STAFFENOVA Jana
1982
SVK
ZEISER Daniela
1983
AUT
VON DUERING Aline
1982
SUI
PULKKINEN Liisa
1983
FIN
NEOCLEOUS Barbara
1982
CYP
MULEJ Nina
1982
SLO
ARNAU JIMENEZ Carolina
1982
ESP
MOHORIC Maja
1982
SLO
KOSTIZINA Kristina
1983
RUS
CHRASTECKA Radka
1983
CZE
JOHNSEN Trude Floe
1982
NOR
GREIG Joanna
1982
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run