official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MARILA Mika
1973
FIN
1:28.55
2.14
2
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+0.30
4.10
3
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+0.31
4.17
4
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
+0.49
5.35
5
HANSSON Martin
1975
SWE
+0.54
5.68
6
IMBODEN Urs
1975
SUI
+0.55
5.74
7
HAYER Stanley
1973
CAN
+0.59
6.00
8
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
+0.84
7.64
9
MATT Mario
1979
AUT
+0.91
8.10
10
VIOLON Pierre
1973
FRA
+0.95
8.36
11
SEER Florian
1976
AUT
+1.02
8.82
12
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.04
8.95
13
LEROY Andy
1975
USA
+1.23
10.20
14
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.26
10.39
15
CASTELLANO Christian
1974
ITA
+1.40
11.31
16
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+1.49
11.90
17
SAETER Aane
1975
NOR
+1.61
12.69
18
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
+1.62
12.75
19
ENGL Kurt
1979
AUT
+1.67
13.08
20
FURUSETH Ole Christian
1967
NOR
+1.82
14.06
21
BAPTENDIER Jerome
1975
FRA
+1.92
14.72
22
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+1.99
15.17
23
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+2.13
16.09
24
SCHANDENE Jerome
1977
FRA
+2.24
16.81
25
VALLA Romain
1976
FRA
+2.27
17.01
26
HERBST Reinfried
1978
AUT
+2.51
18.58
27
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+2.67
19.63
28
ECKERT Florian
1979
GER
+2.82
20.61
29
PROSCH Alexander
1976
ITA
+3.01
21.86
30
KNIGHT Chip
1975
USA
+3.10
22.44
31
GANAHL Markus
1975
LIE
+3.13
22.64
32
GUFLER Michael
1979
ITA
+3.36
24.15
33
BAXTER Alain
1973
GBR
+3.51
25.13
34
VICQUERY Simone
1975
ITA
+3.56
25.46
35
SPEISER Gerhard
1975
GER
+3.72
26.51
36
ZINSLI Andrea
1972
SUI
+3.74
26.64
37
KRAUS Tomas
1974
CZE
+3.82
27.16
38
GEISSER Thomas
1977
SUI
+3.94
27.95
39
PAGE Kevin
1975
FRA
+4.06
28.73
40
EGGER Pierre
1978
AUT
+4.43
31.16
41
THORNE THOMSEN Drew
1977
USA
+5.23
36.40
42
KALWA Michal
1978
POL
+5.31
36.92
43
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
+5.36
37.25
43
WYSSEN Koebi
1974
SUI
+5.36
37.25
45
MAZAGG Peter
1976
ITA
+5.57
38.62
46
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+5.69
39.41
47
COGOLI Patrick
1976
ITA
+5.77
39.93
48
BRAND Olivier
1980
SUI
+6.06
41.83
49
ROCHER Renaud
1976
FRA
+6.29
43.34
50
KIENER Bernhard
1976
SUI
+7.16
49.04
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRANDLHUBER Martin
1978
GER
DEFAGO Daniel
1980
SUI
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
ERICSSON Andreas
1973
SWE
GROS Sacha
1974
USA
PODGORNY Wojciech
1980
POL
RICHARD Cyprien
1979
FRA
MCKINLAY Brent
1977
CAN
PRANGER Manfred
1978
AUT
BROLENIUS Johan
1977
SWE
RIEDER Arnold
1976
ITA
BERGAMELLI Giancarlo
1974
ITA
KOHO-IIPPONEN Sampsa
1977
FIN
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run