official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
HOLICKY Jan
1974
CZE
1:29.13
36.32
2
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
+1.07
43.04
3
WYDRA Tomasz
1978
POL
+1.73
47.19
4
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+1.99
48.82
5
PODGORNY Wojciech
1980
POL
+2.24
50.39
6
BINDER Oliver
1977
AUT
+2.52
52.15
7
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
+2.83
54.10
8
KALWA Michal
1978
POL
+3.38
57.56
9
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+3.78
60.07
10
ZUBEK Robert
1973
POL
+4.35
63.65
11
NEURURER Florian
1977
AUT
+4.36
63.71
12
MAZGUT Branislav
1977
SVK
+4.72
65.98
13
MAREK Wojciech
1980
POL
+5.59
71.44
14
TASZ Szymon
1975
POL
+6.27
75.71
15
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
+8.34
88.72
16
KRASULA Peter
1979
SVK
+8.37
88.91
17
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+9.09
93.43
18
WASILENCZYK Bartlomiej
1979
POL
+9.22
94.25
19
DYLAG Marcin
1979
POL
+9.81
97.96
20
STRISIK Yri
1979
UKR
+9.85
98.21
21
BERNHARD Christian
1976
AUT
+10.39
101.60
22
GADEK Krzysztof
1979
POL
+10.76
103.92
23
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
+11.04
105.68
24
SLUGOCKI Robert
1978
POL
+12.22
113.10
25
LODZINSKI Kazimierz
1980
POL
+13.11
118.69
26
WALIGORSKI Daniel
1980
POL
+14.37
126.61
27
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
+16.45
139.67
28
BIELECKI Lukasz
1981
POL
+16.56
140.37
29
RZEPISKO Rafal
1977
POL
+16.57
140.43
30
POLAK Pawel
1981
POL
+17.39
145.58
31
GOLOB Luka
1976
SLO
+18.14
150.29
32
BARTMAN Maciej
1981
POL
+20.02
162.10
33
ROJEWSKI Jacek
1980
POL
+20.64
166.00
34
LUBOWINSKI Piotr
1981
POL
+20.83
167.19
35
BOJANOWSKI Lukasz
1964
POL
+21.07
168.70
36
MARASEK Andrzej
1981
POL
+21.13
169.08
37
GRZEJSZCZYK Tomasz
1979
POL
+26.36
201.94
38
PLESNIARSKI Mariusz
1981
POL
+27.32
207.97
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
WITEK Marcin
1980
POL
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
STEPKOWSKI Krzysztof
1981
POL
SYRZISTIE Szymon
1980
POL
STOLECKI Bartlomiej
1976
POL
HAMMERSTINGL Klaus
1975
GER
BACHLEDA-CURUS Jakub
1981
POL
BERNARD Aurelien
1975
FRA
CHABALOWSKI Pawel
1981
POL
CWIKLA Ryszard
1975
POL
DOBROWOLSKI Jedrzej
1981
POL
HABER Artur
1981
POL
NIEDZIELSKI Miroslaw
1980
POL
ILANOVSKY Milan
1978
SVK
IZDEBSKI Wiktor
1980
POL
JUSKO Tomas
1979
SVK
KOZINSKI Maciej
1979
POL
LIGDA Marian
1979
SVK
LOESCHNIGG Jochen
1971
AUT
AXCENTOWICZ Grzegorz
1980
POL
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
MIKIEWICZ Szymon
1979
POL
MOJEK Michal
1980
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run