official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STUTZ Paul
1983
CAN
1:41.00
34.37
2
HOFFMANN Wolfgang
1981
GER
+0.57
37.59
3
HIMMELSBACH Raphael
1983
GER
+0.81
38.94
4
REITER Thomas
1981
GER
+0.90
39.45
5
SCOTT Eric D
1980
USA
+1.03
40.18
6
CIAGUNS Ivars
1977
LAT
+1.10
40.58
7
STEMPLINGER Gerhard
1972
GER
+1.48
42.72
8
PATTERSON Luke
1983
CAN
+1.87
44.92
9
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+1.93
45.26
10
MAIER Markus
1984
AUT
+2.09
46.17
11
SCHWEINSTEIGER Tobias
1982
GER
+2.25
47.07
12
MEIER-MEITINGER Max
1983
GER
+2.28
47.24
13
SCHNEIDER Florian
1982
GER
+2.50
48.48
14
MCKENNA Sean
1982
USA
+2.91
50.79
15
MEYSEL Philipp
1984
GER
+3.39
53.50
16
WICK Johannes
1984
GER
+4.02
57.06
17
WANDERS Arjan
1978
NED
+4.24
58.30
18
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
+4.29
58.58
19
RIESEMANN Bernhard
1981
GER
+4.98
62.47
20
PRANZL Lambert
1983
AUT
+6.95
73.59
21
ULMER Jan
1985
GER
+7.93
79.12
22
EBNER Markus
1985
AUT
+8.64
83.13
23
ACHATZ Stefan
1983
GER
+8.68
83.36
24
STECHERT Tobias
1985
GER
+8.71
83.53
25
RASP Johannes
1984
GER
+8.89
84.54
26
BARCOCK James
1984
GBR
+9.67
88.94
27
KOERBER Simon
1985
GER
+9.90
90.24
28
HOSP Korbinian
1985
GER
+12.53
105.08
29
PUTH Michael
1985
GER
+13.22
108.98
30
STADLER Andreas
1985
GER
+13.38
109.88
31
FERSTL Michael
1985
GER
+13.45
110.28
31
SPONAR Anton b
1982
USA
+13.45
110.28
33
HOFFMANN Tobias
1985
GER
+14.63
116.94
34
LANSER Patrick
1984
NED
+15.50
121.85
35
SCHORSTEN Henry
1985
GER
+16.12
125.34
36
MOSER Christian
1984
NED
+17.09
130.82
37
HANNEMANN Florian
1985
GER
+18.03
136.12
38
PROSTAKOVS Sandris
1984
LAT
+25.66
179.18
Did not finish 2nd run
ANDERSON Peter D
1982
USA
BOHN Raimund
1985
GER
BRUESTLE Matthias
1985
GER
DENGLER Martin
1984
GER
EBENHOCH Alexander
1984
GER
FISCHHABER Michael
1984
GER
HAGN Stefan
1981
GER
HALLER Jens
1981
GER
HAYWOOD Todd
1977
NZL
HIRT Benjamin
1983
GER
HOELLBACHER Stefan
1979
GER
KEPPLER Stephan
1983
GER
MAGIN Peter
1981
GER
MCNEILL Jason
1980
USA
NEUREUTHER Felix
1984
GER
RAETZE Roman
1984
GER
RUETTIGER Steffen
1983
GER
SCHOELZEL Oliver
1982
GER
SIEGEL Thomas
1985
GER
SPENCE Brad
1984
CAN
STANEK Janus
1981
GER
STANEK Tomasz
1980
GER
STOLL Andreas
1982
GER
WANNINGER Christian
1981
GER
WILLMANN Simon
1984
GER
WITZMANN Klaus-Hermann
1984
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ADOLPH Oliver
1984
GER
ALBER Walter
1984
AUT
BECHER Sepp
1982
GER
BENKERT Franz
1978
GER
BRANDLHUBER Martin
1978
GER
BRUNDOBLER Quirin
1985
GER
DAUSER Christian
1985
GER
DENK Benjamin
1980
GER
ECKL Sascha
1983
GER
FISCHER Daniel
1985
GER
GEROLD Florian
1982
GER
GOETZE Thorsten
1978
GER
HORN Andreas
1984
GER
KANDLINGER Kajetan
1984
GER
KELLER Sebastian
1985
GER
KOEPPL Karl
1985
GER
KOGLER Stefan
1981
GER
KRAEMMEL Korbinian
1984
GER
LEMAIRE Marc
1976
BEL
LIENBACHER Andi
1985
GER
NATTERER Johannes
1984
GER
SCHNEIDER Sebastian
1984
GER
SCHWER Christoph
1982
GER
SEESTALLER Franz
1982
GER
TUCEK Tomas
1975
CZE
VOGL Thomas
1984
GER
WALLNER Georg
1985
GER
WINDERLE Martin
1984
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
BAKRADZE Tengiz
1980
GEO
DAHLMANN Philipp
1985
GER
DOGADKIN Roman
1983
RUS
GASPAR Renato
1977
CRO
HOROCHILOV Viktor
1982
RUS
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
KONOVALOV Anton
1985
RUS
MAIER Frank
1985
GER
MAKHARASHVILI Robert
1981
GEO
MOSER Philipp
1980
GER
PAI Win-Jack
1965
CTA
PAK Maxim
1984
RUS
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
STEFANCIC Silvio
1984
CRO
VUCINIC Ivan
1982
CRO