official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
OLAMO Petra
1974
FIN
1:20.57
23.03
2
MUTTER Edda
1970
GER
+1.04
30.26
3
SCHERNTHANER Sabrina
1980
AUT
+3.38
46.52
4
NAVAROVA Petra
1976
SVK
+4.32
53.06
5
KURKOVA Petra
1973
CZE
+4.45
53.96
6
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
+4.92
57.23
7
DUCET Marie Noelle
1972
FRA
+4.95
57.43
8
KORNFELDOVA Lena
1977
CZE
+5.02
57.92
9
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
+5.53
61.47
10
HOFER Evelyn
1976
AUT
+5.58
61.81
11
HEUBUCHER Birgit
1978
GER
+5.71
62.72
12
GUETTLING Bonni
1978
GER
+5.77
63.13
13
BOUZKOVA Hana
1978
CZE
+6.41
67.58
14
WIPPERT Pia
1973
GER
+6.45
67.86
15
BERGER Silvia
1980
AUT
+6.45
67.86
16
LED Vera
1976
AUT
+6.50
68.21
17
SZYZDEK Agnieszka
1976
POL
+6.68
69.46
18
BECKER Caroline
1978
GER
+7.25
73.42
19
STARK Steffi
1978
GER
+7.68
76.41
20
LAUZIER Celine
1974
FRA
+7.86
77.66
21
GRUBER Stefanie
1971
SUI
+7.91
78.01
22
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
+8.10
79.33
23
MATYSZCZAK Izabela
1975
POL
+8.29
80.65
24
THOMA Dorothee
1980
GER
+8.48
81.97
25
HOERL Christine
1980
AUT
+8.65
83.15
26
WIGLBEYER Elisabeth
1980
AUT
+8.71
83.57
27
WILHELM Kathrin
1981
AUT
+8.77
83.99
28
KANDLBAUER Sandra
1979
AUT
+9.26
87.39
29
BARSI Kinga
1976
HUN
+9.63
89.96
30
FEHRENBACH Christina
1981
GER
+9.81
91.21
31
SEMERAKOVA Sylva
1974
CZE
+9.92
91.98
32
OLSAKOVA Katerin
1976
CZE
+9.96
92.26
33
PAZAKOVA Slavomira
1979
SVK
+10.23
94.13
34
HUBER Isabelle
1981
GER
+10.59
96.64
35
DEBRUNNER Nicole
1969
SUI
+10.67
97.19
36
ZUSCHMANN Susanne
1981
AUT
+12.01
106.51
37
HORN Stephanie
1981
GER
+12.24
108.10
38
FEUCHTNER Gudrun
1975
AUT
+12.69
111.23
39
DUNAEWA Tatiana
1977
RUS
+13.21
114.85
40
PASSET GROS Gloria
1974
ITA
+14.29
122.35
41
CORMINBOEUF Celine
1974
SUI
+14.42
123.26
42
FIEGL Patrizia
1981
AUT
+14.58
124.37
43
BALMER Evelyne
1973
SUI
+15.46
130.48
44
PUCHALKA Margaret
1972
SUI
+15.97
134.03
45
KAINDL Melanie
1977
GER
+16.21
135.70
46
MUELLER Jenny
1973
SUI
+17.47
144.45
47
OTTES Gieske
1980
NED
+18.45
151.27
48
HEBELER Janina
1979
GER
+21.66
173.58
49
VAN SON Brigit
1977
BEL
+23.15
183.93
Did not finish 2nd run
BARELLE Caroline
1974
FRA
CASSOULET Julie
1978
FRA
CHIESA Manuela
1975
SUI
CIEZAK Anna
1975
POL
DZIOB Daria
1975
POL
EBERHARTER Verena
1980
AUT
EGGER Corinne
1980
AUT
HOLZKNECHT Tanja
1980
AUT
ISIELONIS Blanka
1978
POL
JOSCHEK Stefanie
1970
GER
KOLIER Alexandra
1981
GER
KOLLMANN Gabriele
1980
AUT
KRACIUK Anna
1973
POL
LANDL Patricia
1979
AUT
MUELLER-KEMMER Ira
1969
GER
OLSAKOVA Jana
1977
CZE
PICHLER Verena
1981
AUT
RAITA Henna
1975
FIN
VAN SCHARENBURG Nathalie
1981
NED
WAIDACHER Doris
1981
AUT
ZIMMERMANN Andrea
1976
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ANXIONNAZ Rachel
1977
FRA
BRENNER Martina
1980
AUT
DOBROWOLSKA Violetta
1975
POL
GOLLOWITSCH Karin
1970
AUT
HARUSTAKOVA Kata
1976
SVK
HOLZER Evelyn
1981
AUT
JAGERCIKOVA Jana
1975
SVK
KAMITZ Tamara
1981
AUT
KOLLMITZER Alexandra
1975
AUT
LACKNER Andrea
AUT
LINDNER Daniela
1980
GER
MELMER Caroline
1981
AUT
NEUREUTHER Ameli
1981
GER
RUESCHER Jasmin
1980
GER
SCHEIBNER Sabrina
1981
AUT
SCHLEICHER Sandra
1979
GER
SCHOERKHOFER Maria
AUT
SCHRITTWIESER Verena
1981
AUT
SEIDL Michaela
1977
AUT
STOCKENREITNER Birgit
1980
AUT
WAGNER Stefanie
1978
GER
ZELENA Lucie
1978
CZE
Did not start 1st run