official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MAXA Marcel
1974
CZE
1:18.00
32.98
2
ZUBEK Robert
1973
POL
+0.16
34.15
3
SAMOHEL Jan
1967
CZE
+0.27
34.95
4
KOSEK Radim
1973
CZE
+0.99
40.21
5
PIPEK Jan
1976
CZE
+1.11
41.09
6
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
+1.37
42.99
7
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
+1.53
44.16
8
HOLICKY Jan
1974
CZE
+1.69
45.33
9
VOKRAL Marek
1967
CZE
+1.83
46.35
10
STOLECKI Bartlomiej
1976
POL
+1.90
46.86
11
NEURURER Florian
1977
AUT
+1.99
47.52
12
JEAN CLAUDE Philippe
1972
FRA
+2.19
48.98
13
KALWA Michal
1978
POL
+2.57
51.76
14
LUCAN Tomas
1974
CZE
+3.34
57.39
15
HLAVON Robert
1972
CZE
+3.73
60.24
16
BANK Tomas
1976
CZE
+3.81
60.82
17
HOFMAN Kamil
1976
CZE
+5.20
70.98
18
RUDOLF Lukas
1979
CZE
+5.29
71.64
19
KADERA Vaclav
1976
CZE
+5.84
75.66
20
SZULIK Grzegorz
1975
POL
+6.10
77.56
21
KURA Tomas
1975
CZE
+6.16
78.00
22
WEBER Roman
1977
CZE
+6.32
79.16
23
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+6.77
82.45
24
VACEK Ludvik
1976
CZE
+6.99
84.06
25
STRISIK Yri
1979
UKR
+7.43
87.28
26
BURES Marek
1978
CZE
+7.73
89.47
26
KUREK Tomas
1970
CZE
+7.73
89.47
28
KACIR Martin
1976
CZE
+7.84
90.27
29
VESELY Vaclav
1975
CZE
+8.27
93.41
30
NAJDEKR Pavel
1976
CZE
+10.02
106.20
31
DRUMMOND Drew
1979
USA
+10.33
108.47
32
LOESCHNIGG Jochen
1971
AUT
+10.71
111.25
33
GRAY Parker K
1979
USA
+11.65
118.11
34
PACOLD Miroslav
1974
CZE
+11.86
119.65
35
LAUFFER Hanno
1972
AUT
+13.62
132.51
36
MRNA Daniel
1976
CZE
+13.89
134.48
37
TREGLER Miroslav
1975
CZE
+14.06
135.73
38
MARCHESINI Giorgio
1970
ITA
+14.10
136.02
39
TCHOUIKO Ivan
1977
UKR
+14.13
136.24
40
GOLOVKO Sergej
1977
UKR
+14.53
139.16
41
KOSTAL Vit
1975
CZE
+15.65
147.35
42
WERBITSCH Reinhard
1975
AUT
+16.92
156.63
43
KLAUS Jan
1974
CZE
+17.24
158.96
44
MILERSKI Pavel
1976
CZE
+17.46
160.57
45
GHERTNER Asher
1979
USA
+17.99
164.45
46
KABOTH Holger
1970
GER
+18.32
166.86
47
LANGMAIER Jiri
1975
CZE
+20.97
186.22
48
LIPOVCAN Jan
1977
CZE
+27.47
233.72
49
LIPA Mariusz
1976
CZE
+30.26
254.11
Did not finish 2nd run
VALES Miroslav
1968
CZE
DREW Christofer W
1979
USA
SOBOTKA Lukas
1974
CZE
SINT Roland
1974
AUT
SCHWAER Matthias
1973
GER
SAFAR Zdenek
1978
CZE
PREVUZNAK Andrej
1978
SVK
LIGDA Marian
1979
SVK
BRADAC Stanislav
1972
CZE
KUCERA Tomas
1971
CZE
MUEHLSCHLEGEL Jochen
1974
GER
HOSEK Michal
1966
CZE
BRYDL Jakub
1977
CZE
HORACEK David
1972
CZE
MALY Radek
1977
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SVRCEK Filip
1973
CZE
DOBROVODSKY David
1972
AUT
JUNGMANN Daniel
1980
CZE
BURDA Jakub
1979
CZE
TOCHACEK Jakub
1974
CZE
BERNARD Aurelien
1975
FRA
TRNKA Jakub
1980
CZE
TUCEK Tomas
1975
CZE
CHMELAR Robert
1978
CZE
CHAJA Pawel
1978
POL
ZAKOURIL Borek
1976
CZE
VEBER Tomas
1976
CZE
VESELY Martin
1973
CZE
FIGURA Josef
1975
CZE
JIRANEK Jiri
1972
CZE
KESTL David
1974
CZE
KONICEK Vladimir
1977
CZE
ILANOVSKY Milan
1978
SVK
LEBLANC Daniel N
1979
USA
HAMMERSTINGL Klaus
1975
GER
MCKENZIE Jason
1978
USA
OLIVIERI Daniel
1978
ARG
SVARC Richard
1978
CZE
EXNAR Jiri
1975
CZE
STREJCEK Ludek
1977
CZE
DOROSH Sergei
1976
UKR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run