official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ZGODAVA Filip
1975
SVK
1:59.68
59.01
2
MURARIK Michal
1983
SVK
+1.72
67.35
3
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
+2.21
69.72
4
PAZAK Branislav
1972
SVK
+2.24
69.87
5
KONOPKA Jan
1981
CZE
+3.94
78.10
6
FIEDLER Jan
1981
CZE
+4.60
81.30
7
ROZPRYM Jiri
1977
CZE
+4.68
81.69
8
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+4.77
82.13
9
CHROBAK Jakub
1983
POL
+5.34
84.89
10
KACIR Martin
1976
CZE
+5.66
86.44
11
FRONK Pavol
1981
SVK
+6.10
88.57
12
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
+6.17
88.91
13
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
+7.11
93.47
14
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
+7.22
94.00
15
UHNAK Michal
1983
SVK
+7.53
95.50
16
RAJCAN Stefan
1983
SVK
+7.75
96.57
17
WOJTIUK Jan
1983
POL
+9.62
105.63
18
GIZICKI Jacek
1984
POL
+9.90
106.99
19
PUDELKO Andrzej
1984
POL
+11.77
116.05
20
VAVERCAK Michal
1983
SVK
+11.88
116.58
21
NOVAK Marek
1982
CZE
+12.51
119.64
22
HERDA Mateusz
1983
POL
+13.57
124.77
23
FLEISCHER Peter
1984
SVK
+14.44
128.99
24
OHRADKA Lukas
1984
SVK
+14.45
129.04
25
FIEDOR Zygmunt
1984
POL
+15.24
132.87
26
SPANKO Juraj
1984
SVK
+16.11
137.08
27
CAP Karel
1982
CZE
+19.33
152.69
28
HVORECKY Tomas
1984
CZE
+19.35
152.79
29
BERNAT Juraj
1981
SVK
+20.11
156.47
30
DUROVCIK Juraj
1984
SVK
+22.44
167.76
31
PAVELEC Ales
1984
CZE
+28.13
195.34
32
KUBIS Peter
1984
SVK
+28.42
196.74
33
TABACEK Jan
1984
SVK
+30.55
207.06
34
GLUECK Gerarld
1954
AUT
+33.61
221.89
35
MAZUCH Martin
1984
SVK
+38.18
244.04
36
OLEJAR Lukas
1984
SVK
+1:01.14
355.31
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BANK Tomas
1976
CZE
SEDLAK Karel
1980
CZE
SPISIAK Martin
1983
SVK
TYBOR David
1983
SVK
VASICEK Jiri
1979
CZE
DEVECKA Andrej
1984
SVK
BRADAC Stanislav
1972
CZE
CINGEL Roman
1983
SVK
BRIZA Zbynek
1979
CZE
FABIAN Lubomir
1982
SVK
KRUPA Ondrej
1983
CZE
KAPOLKA Peter
1983
SVK
ZELASKO Stefan
1982
SVK
BACIK Peter
1983
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
BORGOSZ Jacek
1984
POL
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
WASILENCZYK Bartlomiej
1979
POL
WITEK Marcin
1980
POL
DYLAG Marcin
1979
POL
SPANKO Jaroslav
1981
SVK
ROJEWSKI Jacek
1980
POL
ROHAC Michal
1984
SVK
MARASEK Mateusz
1982
POL
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
CHAJA Pawel
1978
POL
HOCHSTAFFL Ernst
1976
AUT
GASIENICA Daniel Szymon
1982
POL