official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ENGL Kurt
1979
AUT
1:46.30
26.30
2
KALWA Michal
1978
POL
+0.88
30.94
3
GOERGL Stephan
1978
AUT
+1.27
32.99
4
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+1.32
33.25
5
FINK Richard
1979
AUT
+1.85
36.05
6
HERBST Reinfried
1978
AUT
+1.86
36.10
7
HORN Andreas
1978
GER
+2.15
37.63
8
LACKNER Martin
1978
AUT
+2.26
38.21
9
STARE Matjaz
1972
SLO
+2.46
39.26
10
BRANDLHUBER Martin
1978
GER
+2.66
40.31
11
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+3.21
43.21
12
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
+3.40
44.21
13
AUER Martin
1978
AUT
+3.62
45.37
14
PRASSBERGER Christian
1977
GER
+5.02
52.75
15
RAJCAN Michal
1980
SVK
+5.58
55.70
16
KANDLBAUER Juergen
1979
AUT
+5.80
56.86
17
BAER Burkhard
1980
AUT
+5.83
57.01
18
GRUBER Manfred
1980
AUT
+5.89
57.33
19
STROHMEIER Ralf
1971
GER
+6.11
58.49
20
SEKINE Yoshihito
1976
JPN
+6.38
59.91
21
CEROVSKY Jakub
1977
CZE
+6.42
60.12
22
SCHOENEGGER Christian
1980
AUT
+7.08
63.60
23
DREIER Christoph
1981
AUT
+7.10
63.70
24
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+7.19
64.18
25
NIZET Sylvain
1977
FRA
+7.28
64.65
26
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+7.42
65.39
27
VACEK Ludvik
1976
CZE
+8.31
70.08
28
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
+8.37
70.39
29
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+8.48
70.97
30
STRUGER Peter
1982
AUT
+8.51
71.13
31
PRANTNER Benjamin
1980
AUT
+8.97
73.55
32
WALDNER Klaus
1980
AUT
+8.98
73.61
33
SCHWAER Matthias
1973
GER
+9.30
75.29
34
BINDER Oliver
1977
AUT
+9.66
77.19
35
FROEIS Alexander
1981
AUT
+9.84
78.14
36
FLIELLER Eric
1971
FRA
+9.85
78.19
37
KINZNER Bernhard
1980
AUT
+9.85
78.19
38
OMMINGER Gerhard
1981
AUT
+10.40
81.09
39
PECHTL Arno
1981
AUT
+10.65
82.41
40
MUEHLSCHLEGEL Jochen
1974
GER
+10.95
83.99
41
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+11.04
84.46
42
NEURURER Florian
1977
AUT
+11.07
84.62
43
PIATAKOV Viktor
1972
RUS
+11.58
87.30
44
TOFALVI Erno
1974
ROU
+11.69
87.88
45
STREJCEK Ludek
1977
CZE
+11.71
87.99
46
LAGOUTTE Jerome
1977
FRA
+11.82
88.57
47
GIRARDIN Luc
1975
SUI
+11.88
88.89
48
LEMIC Dejan
1979
JUG
+12.15
90.31
49
MICHEL Christian
1977
SUI
+12.33
91.26
50
WOLF Stefan
1973
GER
+12.47
91.99
51
HAYDER Thomas
1980
AUT
+12.48
92.05
52
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
+12.51
92.20
53
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
+13.06
95.10
54
MAGI Alberto
1974
ITA
+13.21
95.89
55
BECHTER Patrick
1982
AUT
+13.45
97.16
56
WANDERS Arjan
1978
NED
+13.67
98.32
57
FLAUTNER Peter
1981
AUT
+13.69
98.42
58
THALER Stefan
1973
ITA
+14.13
100.74
59
MALY Radek
1977
CZE
+14.36
101.95
60
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
+14.39
102.11
61
JENEWEIN Johann
1981
AUT
+14.39
102.11
62
CHAJA Pawel
1978
POL
+14.82
104.37
63
AKENO Kazuya
1978
JPN
+15.58
108.38
64
BRANDAUER Anton
1982
AUT
+16.03
110.75
65
SZUKALSKI Przemyslaw
1979
POL
+16.21
111.70
66
LINDER Alex
1977
ITA
+16.22
111.75
67
KUMMER Hannes
1981
BEL
+16.72
114.38
68
BAROTTI Enrico
1977
ITA
+16.83
114.96
69
STEINER Michael
1982
AUT
+16.85
115.07
70
GRASSER Gernot
1982
AUT
+16.91
115.38
71
AUER Erich
1982
AUT
+16.91
115.38
72
HEBENSTREIT Patrik
1982
AUT
+17.41
118.02
73
SPARBER Markus
1978
ITA
+17.91
120.65
74
BERTHOD Fabio
1972
ITA
+18.17
122.02
75
KAVCIC Oliver
1978
JUG
+18.19
122.13
76
PIRACCINI Marco
1978
ITA
+18.86
125.66
77
BRUGGER Ralf
1971
GER
+19.43
128.66
78
KALININ Denis
1981
RUS
+19.92
131.24
79
GOLLOWITSCH Martin
1969
AUT
+21.05
137.19
80
BRIGGER Armin
1982
SUI
+21.48
139.46
81
HORAT Roebi
1973
SUI
+21.50
139.56
82
RISTEVSKI Kirce
1977
MKD
+23.73
151.31
83
BRUNNER Reto
1972
SUI
+29.20
180.13
Did not finish 2nd run
BULAJIC Bojan
1980
JUG
DELCANT Arnaud
1977
FRA
DOBROVODSKY David
1972
AUT
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
FRANK Andreas
1982
AUT
ISMAILI Arben
1979
MKD
KOCH Peter
1976
HUN
KOVAR Vladimir
1978
SVK
KROELL Klaus
1980
AUT
MAGIN Peter
1981
GER
MAYRHOFER Peter
1976
AUT
NEUHAUSER Andreas
1979
AUT
NEUHAUSER Reinhard
1980
AUT
SCHILD Josef
1980
AUT
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
SKOPEK Martin
1978
CZE
STOLECKI Bartlomiej
1976
POL
TANEV Ivan
1975
MKD
TUCEK Tomas
1975
CZE
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
CURANOLI Haris
1981
JUG
GOCMAN Filip
1978
POL
HUTTER Christian
1975
AUT
KABOTH Holger
1970
GER
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
KRAMER Michael
1982
AUT
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
MANHART Benedikt
1979
GER
MARINAC Martin
1979
AUT
NIWANO Shou
1978
JPN
OSTERMANN Robert
1977
AUT
PANOVSKI Bojan
1974
MKD
PESSENTHEINER Robert
1978
AUT
RUMPFHUBER Siegfried
1977
AUT
SCHRIBERTSCHNIG Norbert
1974
AUT
WICKI Armin
1977
SUI
ZANGERL Andreas
1981
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run