official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PRODINGER Inge
1978
AUT
1:38.81
60.07
2
NEMETH Sandra
1979
AUT
+0.08
60.53
3
WALL Michelle
1977
AUS
+0.14
60.88
4
PIRIE Tessa
1978
GBR
+1.10
66.42
5
SCHOEFFMANN Simone
1978
AUT
+1.55
69.01
6
FILIPITSCH Agnes
1979
GER
+2.96
77.15
7
RAFLING Silvia
1979
AUT
+3.03
77.55
8
PIRKER Brigitte
1980
AUT
+3.19
78.47
9
WAGNER Stefanie
1978
GER
+4.01
83.20
10
SCHOEPF Annemie
1980
GER
+4.48
85.91
11
WINKLER Kornelia
1978
AUT
+4.97
88.74
12
ZUBER Sybille
1978
GER
+5.21
90.12
13
KUEHN Andrea
1979
GER
+5.89
94.05
14
KLAPALOVA Hana
1979
CZE
+6.22
95.95
15
ISIELONIS Blanka
1978
POL
+6.89
99.82
16
DEBELAK Klara
1980
SLO
+8.38
108.41
17
DAGARIN Jana
1979
SLO
+8.74
110.49
18
MARKO Kornelia
1980
AUT
+9.24
113.37
19
MENIS Fiona
1980
AUT
+11.43
126.01
20
BUGNO Dominika
1980
POL
+11.58
126.87
21
LUNNEY Sarah
1979
AUS
+13.37
137.20
22
MAJKA Agnieszka
1980
POL
+14.62
144.41
23
OTTES Gieske
1980
NED
+15.88
151.68
24
SAMSON Sarah
1980
AUS
+16.76
156.75
25
CZARNOTA Monika
1978
NED
+16.83
157.16
26
BROUGHTON Hannah
1980
GBR
+16.84
157.21
27
WEBB Lyndsay
1980
GBR
+17.49
160.96
28
LEITCH Karen
1979
GBR
+19.23
171.00
29
STORRIE Alix
1980
GBR
+21.01
181.27
30
FLEMING Kate
1980
GBR
+23.06
193.10
31
WELLER Abigail
1980
GBR
+24.30
200.25
32
DAVEY Katherine
1977
GBR
+25.05
204.57
33
HUBBARD Ceri
1980
GBR
+26.54
213.17
34
CLARK Lauren
1980
GBR
+27.75
220.15
35
BALTUS Anouk
1979
NED
+27.94
221.25
36
TZUELA Sharon
1979
ISR
+27.96
221.36
37
HEDLEY-LEWIS Selena
GBR
+32.74
248.94
38
SMITH Claire
1980
GBR
+32.87
249.69
39
WILLIAMSON Joanna
GBR
+37.19
274.61
40
LEWIS Sarah
1964
GBR
+44.26
315.39
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STEDELE Kathrin
1980
GER
SZULIK Magdalena
1979
POL
TOMINEY Eve
1980
GBR
TOVEY Laura
1980
GBR
VOS Shoshanna
1980
NED
WARD-BEST Helen
1979
GBR
SCHNAITL Heidi
1980
AUT
SCHIFFMANN Steffi
1980
GER
BIMOVA Adela
1978
CZE
LIDDELL Katharine
1977
GBR
HEMMING Laura
1980
GBR
HORN Katrin
1979
GER
KIPSON Lidija
1980
CRO
KLEINSTEUBER Baerbel
1980
GER
KOEGL Elisabeth
1978
GER
FISCHER Petra
1978
GER
LEHNER Cornelia
1977
AUT
LESAR Petra
1980
SLO
SCHARFETTER Gertraud
1979
AUT
LINDNER Daniela
1980
GER
MARKITZ Kerstin
1980
AUT
MUSTER Simone
1980
AUT
NEIJENS Lara
1979
NED
RAJAKOWITSCH Iris
1980
AUT
ROTHMANN Susi
1980
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run