official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
WACHTER Anita
1967
AUT
2:15.66
-4.00
2
NEF Sonja
1972
SUI
+0.91
1.43
3
MEISSNITZER Alexandra
1973
AUT
+0.99
1.91
4
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
+1.28
3.64
5
GERG Hilde
1975
GER
+2.36
10.09
6
COMPAGNONI Deborah
1970
ITA
+2.37
10.15
7
HEEB Birgit
1972
LIE
+2.38
10.21
8
PRETNAR Spela
1973
SLO
+2.42
10.45
9
KOELLERER Karin
1970
AUT
+2.57
11.34
10
REY BELLET Corinne
1972
SUI
+2.58
11.40
11
HROVAT Urska
1974
SLO
+2.81
12.78
12
ERTL Martina
1973
GER
+3.10
14.51
13
KOSTELIC Janica
1982
CRO
+3.14
14.75
13
PICCARD Leila
1971
FRA
+3.14
14.75
15
MITTERWALLNER Christiane
1974
AUT
+3.17
14.93
16
ROTEN MEIER Karin
1976
SUI
+3.18
14.99
17
PAERSON Anja
1981
SWE
+3.21
15.17
18
FORTKORD Martina
1973
SWE
+3.38
16.18
19
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
1975
ESP
+3.80
18.69
20
BERGER Silvia
1980
AUT
+3.84
18.93
21
YDESKOG Linda
1973
SWE
+3.91
19.35
22
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+3.95
19.58
23
CAVAGNOUD Regine
1970
FRA
+3.98
19.76
24
BERTHOD Sylviane
1977
SUI
+4.08
20.36
25
OTTOSSON Anna
1976
SWE
+4.11
20.54
26
LEMBERGER Diana
1977
GER
+4.18
20.96
27
GOETSCHL Renate
1975
AUT
+4.42
22.39
28
PUTZER Karen
1978
ITA
+4.49
22.81
Did not qualify for 2nd run
MENDES Jonna
1979
USA
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
VIERIN Sonia
1977
ITA
OBERMOSER Brigitte
1976
AUT
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
SUHADOLC Mojca
1975
SLO
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
SUCHET Melanie
1976
FRA
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
SCHNEIDER Tanja
1974
AUT
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
BACHMANN Silke
1977
ITA
BORGHI Catherine
1976
SUI
BRACUN Spela
1977
SLO
CECCARELLI Daniela
1975
ITA
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
DORFMEISTER Michaela
1973
AUT
DOVZAN Alenka
1976
SLO
DUVILLARD Kristina
1975
FRA
FJELDAVLIE Merete
1968
NOR
FORSYTH Allison
1978
CAN
HAEUSL Regina
1973
GER
HIROI Noriyo
1976
JPN
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
IKEDA Kazuko
1974
JPN
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
HUTTARY Karin
1977
SWE
WOLF Stefanie
1979
GER
BOKAL Natasa
1967
SLO
KOSTNER Isolde
1975
ITA
KUMMER Lilian
1975
SUI
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
LENOIR Melanie
1978
FRA
MAZE Tina
1983
SLO
MONAHAN Kathleen
1972
USA
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
GERG Annemarie
1975
GER
GIUS Nicole
1980
ITA
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
AKHMETELI Sofia
1981
GEO
PANZANINI Sabina
1972
ITA
HOSSMANN Corina
1976
SUI
HALTMAYR Petra
1975
GER
HARGIN Janette
1977
SWE
NOWEN Ylva
1970
SWE
Did not start 1st run