official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
1:31.64
7.87
2
KRAUS Tomas
1974
CZE
+0.40
10.40
3
VIDAL Jean-Pierre
1977
FRA
+0.89
13.50
4
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+1.06
14.58
5
CASTELLANO Christian
1974
ITA
+2.05
20.84
6
PAVLOVCIC Uros
1972
SLO
+2.25
22.11
7
PASTORE Marco
1973
ITA
+2.73
25.15
8
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
+3.04
27.11
9
NISHIMURA Hitoshi
1977
JPN
+3.45
29.71
10
LANZINER Stefan
1975
AUT
+3.95
32.87
11
REBERSAK Jernej
1977
SLO
+4.40
35.72
12
HOLICKY Jan
1974
CZE
+4.41
35.78
13
LEWEN Lars
1975
SWE
+4.81
38.31
14
OKADA Rishu
1978
JPN
+4.91
38.95
15
LUNDSTROEM Henrik
1974
SWE
+4.95
39.20
16
LEUNIG Markus
1974
SUI
+5.05
39.83
17
HORACEK David
1972
CZE
+5.38
41.92
18
LAITINEN Jussi
1976
FIN
+5.85
44.90
19
VACEK Ludvik
1976
CZE
+6.71
50.34
20
ANDERSSON Mattias
1975
SWE
+7.36
54.45
21
SVENSSON Joel
1972
SWE
+8.55
61.98
22
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
+8.70
62.93
23
PAZAK Branislav
1972
SVK
+8.85
63.88
24
NEURURER Florian
1977
AUT
+9.83
70.09
25
KUEHNI Marc
1976
SUI
+10.07
71.60
26
GIRARDIN Luc
1975
SUI
+12.27
85.53
26
MALCOVSKY Miroslav
1978
SVK
+12.27
85.53
28
CHESTAKOV Pavel
1980
RUS
+12.28
85.59
29
KRASULA Peter
1979
SVK
+12.77
88.69
30
BLAKE Oliver
1976
CAN
+13.51
93.38
31
STRISIK Yri
1979
UKR
+13.54
93.57
32
BERTONCELLO Cristiano
1976
ITA
+14.00
96.48
33
KIM Taeki
1980
KOR
+14.15
97.43
34
KIM Jung Hun
1981
KOR
+14.46
99.39
35
HANLEY John J
1979
USA
+16.00
109.14
36
SPEROTTI Simone
1978
ITA
+16.95
115.15
37
HONG Sung Kyun
1981
KOR
+17.31
117.43
38
HORROCKS Rupert
1979
NZL
+17.83
120.72
39
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
+18.07
122.24
40
VAKHNENKO Igor
1981
UKR
+18.97
127.93
41
DOMINGUEZ BARCELONA Javier
1974
ESP
+20.71
138.95
42
VINCZE Peter
1975
HUN
+22.00
147.11
43
PASCHALIDIS Margaritis
1980
GRE
+24.08
160.28
44
BERGMANIS Kristaps
1978
LAT
+26.45
175.28
45
VINCZE Akos
1978
HUN
+27.13
179.58
46
BARTHA Csaba
1973
HUN
+31.31
206.03
47
KUSHCH Igor
1979
UKR
+31.88
209.64
48
GUNEY Evren
1977
TUR
+2:02.81
785.15
Did not finish 2nd run
ALCUBIERRE ROCA Jorgi
1974
ESP
BAROTTI Enrico
1977
ITA
CALONDER Claudio
1974
SUI
CEROVSKY Jakub
1977
CZE
CHRISTODOULOU Theodoros
1977
CYP
GONULAL Gurkan
1979
TUR
HEIKKALA Petri
1974
FIN
HOLMES David
1979
CAN
HUTTER Christian
1975
AUT
JI Young Ha
1980
KOR
KAUFMEHL Kristian
1978
AUS
LLORACH Gaetan
1974
FRA
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
POOL Thomas
1974
SUI
RAUTER Miran
1972
SLO
SPASOV Kiril
1979
BUL
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
TODOROV Ljuboslav
1980
BUL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ARNOTT Toby
1979
NZL
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
BALL Jonathan
1977
CAN
BELANGER Felix
1976
CAN
BINDER Oliver
1977
AUT
BYSTROV Mikhael
1978
RUS
CHAJA Pawel
1978
POL
CHOROGWICKI Martin
1978
SVK
ERIKSSON Mattias
1973
SWE
GASPAR Renato
1977
CRO
GOCMAN Filip
1978
POL
GREBENTSCHARSKI Ivan
1977
BUL
HUSTON Ben
1977
NZL
KOCH Peter
1976
HUN
KOVAR Vladimir
1978
SVK
KUDO Masami
1977
JPN
LEMIC Dejan
1979
JUG
LINDELL Sven
1978
AUS
LINDER Alex
1977
ITA
LORD Andrew
1978
CAN
OKUNUS Erkan
1979
TUR
OTAKI Tetsuya
1978
JPN
PARTANEN Matias
1974
FIN
SABANOVIC Srdjan
1978
JUG
SARAGOSI Ralfi
1978
TUR
SATO Teruyuki
1977
JPN
SECHREMELIS Efthymios
1979
GRE
STRKOLEC Miroslav
1979
SVK
TCHOUIKO Ivan
1977
UKR
TUCEK Tomas
1975
CZE
TURNER Shaun
1979
AUS
WOOD Mc Lean
1975
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run