official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
CASTLUNGER Elmar
1971
ITA
1:32.38
18.25
2
HEIKKALA Petri
1974
FIN
+0.64
22.20
3
OJA Magnus
1971
SWE
+0.90
23.80
4
TICHY Martin
1973
CAN
+1.05
24.73
5
LEUNIG Markus
1974
SUI
+1.10
25.04
6
ISAXON Emanuel
1972
SWE
+1.17
25.47
7
DUVILLARD Francois
1974
FRA
+1.30
26.27
8
HUR Seung Wook
1972
KOR
+2.07
31.02
9
GRIGOLETTO Gianluca
1974
ITA
+2.15
31.52
10
SAKATA Makoto
1975
JPN
+2.38
32.94
11
HEINFLING Ulrich
1967
GER
+2.47
33.49
12
KAWAGUCHI Joji
1974
JPN
+3.03
36.95
13
STROHMEIER Ralf
1971
GER
+4.02
43.05
14
SCHASCHL Thomas
1969
AUT
+4.06
43.30
15
WOLF Eric
1971
AUT
+4.13
43.73
16
SCHWAER Matthias
1973
GER
+4.61
46.69
17
PETERSIK Marian
1973
GER
+4.76
47.62
18
LAMAZOUADE Francois
1971
FRA
+4.90
48.48
19
FURUSETH Jon Emil
1971
NOR
+5.89
54.59
20
VOKATY Martin
1968
CZE
+5.99
55.21
21
SHIMOMURA Yasunori
1975
JPN
+6.24
56.75
22
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+6.86
60.58
23
AUBONNET Stephane
1973
FRA
+7.38
63.79
24
KVACH Dmitry
1974
KAZ
+7.49
64.46
24
DARBELLAY Alain
1969
SUI
+7.49
64.46
26
AERNI Dominik
1971
SUI
+7.96
67.36
27
ROSSELL Ramon
1971
AND
+8.24
69.09
28
ZUBEK Robert
1973
POL
+9.09
74.34
29
TAKEDA Takahiro
1974
JPN
+9.94
79.58
30
FORTIER Simon M.
1972
CAN
+10.56
83.41
31
MIJARES Tomas
1968
AND
+10.96
85.88
32
CERALLI Pierre-Alain
1972
SUI
+15.41
113.33
33
PRUNEA Ovidiu
1974
ROU
+18.93
135.05
34
KHALIL Jean
1969
LIB
+19.09
136.04
35
DJUROVIC Krsto
1973
JUG
+19.64
139.43
36
YEAGER Jeff
1973
USA
+19.90
141.04
37
VINCZE Peter
1975
HUN
+26.93
184.41
38
HASSWANI Tony
LIB
+52.43
341.75
Did not finish 2nd run
MATZNER LOEBER Eric
1971
DEN
SVENSSON Joel
1972
SWE
MARTINS Pedro Flavio
1976
POR
TILLING Glenn
1974
AUS
LAPERRIERE Martin
1972
CAN
QUILLIAMS Leigh Jason
1973
CAN
LILJEQVIST Sverre
1972
SWE
KRAUS Tomas
1974
CZE
FLOOD Randy
1974
USA
BLANC Vincent
1973
FRA
HANSON Richard
1973
NZL
CASTELLANO Christian
1974
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
STIMPFL Elmar
1973
ITA
LANCUP Pierre
1974
CAN
ALCUBIERRE ROCA Jorgi
1974
ESP
EO Hyung Woo
1974
KOR
SLASTAN Dusan
1974
SVK
SPINOLA Andre Ricardo
1975
BRA
STANIC Milos
1976
JUG
BLANCO Christian
1970
BRA
STER Rok
1975
SLO
TRANDAFIR Ion
ROU
WITHER Scott
1972
USA
DITSCHEV Peter
1969
BUL
SZAFRANSKI Marcin
1971
POL
DAVIES Guy
1972
NZL
TAKIZAWA Hiroomi
1973
JPN
CUNNINGHAM Chester
1976
AUS
WIGGERUD Anders
1970
SWE
BUCHHEISTER Gregory
1973
USA
FERNANDEZ MARTINEZ Abraham
1967
ESP
KNEZAUREK Bernhard
1971
AUT
KLAUDATOS George
1971
GRE
KIM Gi Byung
1976
KOR
LIPRANDI Sebastien
1970
FRA
LUNDBERG Staffan
1972
SWE
ITO Kaoru
1973
JPN
ILIC Sladjan
1969
JUG
HORACEK David
1972
CZE
HALL Samuel
1973
NZL
GROS Sacha
1974
USA
PIFARRE Gerard
1972
AND
PIFARRE Joan Marc
1975
AND
PIVATO Alberto
1969
ITA
PLASCHY Didier
1973
SUI
PROVIC Aleksandar
1970
JUG
GOMEZ RUBIO David
1973
ESP
GLUSHKOV Atanas
1975
BUL
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run