official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DREIER Christoph
1981
AUT
1:22.88
6.90
2
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.05
7.26
3
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+0.09
7.55
4
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+0.15
7.99
5
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+0.24
8.64
6
BAXTER Noel
1981
GBR
+0.38
9.65
7
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
+0.39
9.72
8
TIEZZA Luca
1981
ITA
+0.49
10.45
9
KOSIR Jure
1972
SLO
+0.51
10.59
10
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
+0.55
10.88
11
MARINAC Martin
1979
AUT
+0.71
12.04
12
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+0.72
12.11
12
BAXTER Alain
1973
GBR
+0.72
12.11
14
NORDH Fredrik
1984
SWE
+0.80
12.69
15
MYHRE Lars
1984
NOR
+0.83
12.91
15
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.83
12.91
15
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
+0.83
12.91
18
BAUMANN Romed
1986
AUT
+0.89
13.34
19
BECHTER Patrick
1982
AUT
+1.13
15.08
20
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
+1.17
15.37
21
SEILER Jan
1983
SUI
+1.25
15.95
22
MORETTI Luca
1980
ITA
+1.29
16.24
23
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
+1.31
16.38
24
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.32
16.46
25
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
+1.36
16.75
26
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+1.49
17.69
27
RAINER Niklas
1983
SWE
+1.52
17.90
28
ROTHROCK Tom
1978
USA
+1.69
19.13
29
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+2.48
24.85
30
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+3.54
32.53
31
IMBODEN Urs
1975
SUI
+3.70
33.69
32
PLASCHY Didier
1973
SUI
+3.90
35.13
33
FEUZ Beat
1987
SUI
+4.33
38.25
34
KELLEY Timothy
1986
USA
+4.40
38.75
35
GODENZI Flavio
1984
SUI
+4.51
39.55
36
PICHOT Sebastien
1981
FRA
+4.87
42.16
37
OBERT Anthony
1985
FRA
+5.01
43.17
38
VIDOSA Roger
1984
AND
+5.95
49.97
39
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
+8.40
67.71
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BRAVO Miquel
1989
AND
FENOY Edgar
1985
ESP
CAPDEVILA Guillem
1985
ESP
WANNINGER Christian
1981
GER
FOURRAT J Baptiste
1985
FRA
BAECK Axel
1987
SWE
PELLINEN Jouni
1983
FIN
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
LAGER Hermann
1988
NOR
BRENNA Petter
1986
NOR
WEISS Evan C
1984
USA
BJOERGE Mikkel
1986
NOR
JOHANSSON Andreas
1980
SWE
OKADA Rishu
1978
JPN
MARSHALL Jesse
1980
USA
VILETTA Sandro
1986
SUI
HELL Wolfgang
1980
ITA
STANEK Jendrek
1981
GER
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
BJOERGE Mons
1986
NOR
RAJALA Jukka
1982
FIN
LORENZIN Marcel
1982
AUT
VRABLIK Martin
1982
CZE
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
BROWN Roger P
1981
USA
SENONER Lucas
1983
ITA
NILSEN Andreas
1980
NOR
LEUZINGER James
1982
GBR
KOGLER Stefan
1981
GER
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
ENGL Kurt
1979
AUT
YUASA Naoki
1983
JPN
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
GINI Marc
1984
SUI
BYLUND Peter
1979
SWE
BRENNER Hannes
1984
AUT
DEFLORIAN Mirko
1980
ITA
LIZEROUX Julien
1979
FRA
PAQUIN Pierre
1979
FRA
BYGGMARK Jens
1985
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run