official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOERL Wolfgang
1983
AUT
1:35.04
6.00
2
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+0.14
6.90
3
BANK Ondrej
1980
CZE
+0.15
6.96
4
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.34
8.18
5
VILETTA Sandro
1986
SUI
+0.36
8.31
6
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
+0.42
8.70
7
NOESIG Christoph
1985
AUT
+0.48
9.08
8
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.50
9.21
9
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+0.53
9.40
10
DREIER Christoph
1981
AUT
+0.60
9.85
10
KOLL Alexander
1982
AUT
+0.60
9.85
12
FANARA Thomas
1981
FRA
+0.63
10.04
13
MORETTI Luca
1980
ITA
+0.71
10.56
14
THALER Patrick
1978
ITA
+0.87
11.58
15
NORDH Fredrik
1984
SWE
+1.01
12.48
16
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.05
12.74
17
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.08
12.93
18
ZARDINI Edoardo
1976
ITA
+1.25
14.02
18
BAUMANN Romed
1986
AUT
+1.25
14.02
20
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+1.35
14.66
21
JANKA Carlo
1986
SUI
+1.38
14.86
22
DAVARE Michel
1981
ITA
+1.43
15.18
23
VRABLIK Martin
1982
CZE
+1.47
15.43
24
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+1.60
16.27
25
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+1.67
16.72
26
TIEZZA Luca
1981
ITA
+1.72
17.04
27
THALER Matthias
1984
ITA
+1.76
17.30
28
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+1.78
17.42
29
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.78
23.84
30
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+3.34
27.44
31
TRIENDL Armin
1989
AUT
+3.49
28.40
32
WANNINGER Christian
1981
GER
+3.55
28.79
33
INNERHOFER Christof
1984
ITA
+3.92
31.16
34
AJIKI Masaharu
1980
JPN
+4.34
33.86
35
OBERT Anthony
1985
FRA
+4.37
34.05
36
YUASA Naoki
1983
JPN
+5.20
39.38
37
PITTSCHIELER Kurt
1984
ITA
+5.55
41.62
38
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
+5.59
41.88
Did not finish 2nd run
MRAVLJA Anze
1987
SLO
KUERNER Miha
1987
SLO
TESTORELLI Moreno
1986
SUI
CUCHE Dimitri
1985
SUI
RAINER Niklas
1983
SWE
SENONER Lucas
1983
ITA
GODENZI Flavio
1984
SUI
VOGEL Markus
1984
SUI
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
KOGLER Stefan
1981
GER
KAUKONIEMI Tuukka
1985
FIN
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
PICHOT Sebastien
1981
FRA
BRENNER Hannes
1984
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KONOVALOV Anton
1985
RUS
OLSSON Matts
1988
SWE
ULIANOV Dmitrij
1983
RUS
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
PELLINEN Jouni
1983
FIN
VERDECCHIA Marco
1983
ITA
PAQUIN Paul
1986
FRA
FALCOZ Lucas
1986
FRA
STANEK Jendrek
1981
GER
STEHLE Dominik
1986
GER
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
NILSEN Andreas
1980
NOR
SEILER Jan
1983
SUI
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
TREJBAL Filip
1985
CZE
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
HANADA Masashi
1986
JPN
IMBODEN Urs
1975
MDA
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
DEFLORIAN Mirko
1980
ITA
SANDELL Marcus
1987
FIN
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
LEINO Jukka
1978
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run