official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
RAITA Henna
1975
FIN
1:33.34
2.00
2
KOELLERER Karin
1970
AUT
+1.07
8.65
3
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
+1.56
11.69
4
BOKAL Natasa
1967
SLO
+1.68
12.44
5
BERGMANN Monika
1978
GER
+1.99
14.37
6
HULTDIN Malin
1979
SWE
+2.02
14.55
7
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
+2.03
14.61
8
BEHRINGER Simone
1976
GER
+2.16
15.42
9
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
+2.16
15.42
10
PRETNAR Spela
1973
SLO
+2.48
17.41
11
HIROI Noriyo
1976
JPN
+2.76
19.15
12
BACHMANN Silke
1977
ITA
+2.82
19.52
13
PEZZEDI Emmi
1982
ITA
+2.85
19.71
14
GUENTER Maren
1976
GER
+2.97
20.46
15
GIUS Nicole
1980
ITA
+3.12
21.39
16
BERNTSEN Hedda
1976
NOR
+3.63
24.56
17
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
+3.79
25.55
18
MOSCHETTI Carole
1976
FRA
+3.80
25.61
19
KNOR Petra
1980
AUT
+3.95
26.54
20
HOSSMANN Corina
1976
SUI
+4.07
27.29
21
RAICH Carina
1979
AUT
+4.35
29.03
22
SOURD Isabelle
1975
FRA
+4.42
29.47
23
HUTTARY Karin
1977
SWE
+4.83
32.01
24
GALLIZIO Morena
1974
ITA
+5.03
33.26
25
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+5.09
33.63
26
MITTERSTIELER Petra
1979
ITA
+5.88
38.54
27
ZENHAUSERN Ines
1978
SUI
+5.92
38.79
28
CORNU Valerie
1980
FRA
+6.22
40.65
29
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
+6.53
42.58
30
GILJARHUS Bente
1978
NOR
+7.06
45.87
31
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
+7.37
47.80
32
LEGUILLOU Souazic
1982
FRA
+7.44
48.23
33
EKMAN Susanne
1978
SWE
+8.04
51.96
34
FEHR Diana
1974
LIE
+8.23
53.14
35
PELLAT-FINET Caroline
1978
FRA
+8.31
53.64
36
GASPERIN Andreja
1979
SLO
+9.04
58.17
37
BRIGHT Rowena
1980
AUS
+9.55
61.34
38
ZIEGLER Pamela
1980
SUI
+9.67
62.09
39
DABIC Lea
1981
SLO
+10.35
66.31
40
SPYCHIGER Myriam
1981
SUI
+10.94
69.98
41
KOPECKA Tereza
1980
CZE
+11.91
76.01
42
AKHMETELI Sofia
1981
GEO
+12.80
81.54
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
TANCZAK Ewa
1980
POL
PILLOUD Dominique
1977
SUI
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
CLEMENT-GUY Stephanie
1974
FRA
RIENDA CONTRERAS Raquel
1976
ESP
SALVENMOSER Ingrid
1967
AUT
BIAVASCHI Elisabetta
1973
ITA
BARMETTLER Maia
1981
SUI
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
TRUPPE Karin
1978
AUT
BAKKE Trine
1975
NOR
WIRTH Katja
1980
AUT
AUBERT Sandrine
1982
FRA
OLAMO Petra
1974
FIN
KARBON Denise
1980
ITA
JOSSI Katja
1978
SUI
KORTEN Jeannette
1976
AUS
HROVAT Urska
1974
SLO
HOLZER Katrin
1978
AUT
LORENZ Giorgia
1982
ITA
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
MARTIN Celine
1978
FRA
MILANI Barbara
1972
ITA
GRAU Vicky
1975
AND
GERG Annemarie
1975
GER
MUELLER Tamara
1977
SUI
NILSEN Stina Hofgard
1979
NOR
FORTKORD Martina
1973
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run