official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
1:46.54
0.00
2
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.04
0.23
3
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.60
3.44
4
MOELGG Manfred
1982
ITA
+0.93
5.32
5
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+1.00
5.73
6
BAECK Axel
1987
SWE
+1.15
6.58
7
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+1.18
6.76
8
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.29
7.39
9
RAICH Benjamin
1978
AUT
+1.30
7.44
10
YUASA Naoki
1983
JPN
+1.36
7.79
11
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+1.41
8.07
12
PRANGER Manfred
1978
AUT
+1.72
9.85
13
KASPER Nolan
1989
USA
+2.20
12.60
14
JANYK Michael
1982
CAN
+2.35
13.46
15
VOGEL Markus
1984
SUI
+2.53
14.49
16
DOPFER Fritz
1987
GER
+2.81
16.09
17
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+2.86
16.38
18
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+2.88
16.49
19
LIGETY Ted
1984
USA
+2.90
16.60
20
IMBODEN Urs
1975
MDA
+3.09
17.69
21
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+3.23
18.49
22
CHODOUNSKY David
1984
USA
+3.28
18.78
23
WHITE Trevor
1984
CAN
+3.55
20.33
24
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+3.97
22.73
25
STUTZ Paul
1983
CAN
+4.00
22.90
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
JAZBEC Patrick
1989
SLO
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
SAXVALL Per
1989
SWE
STEHLE Dominik
1986
GER
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
ZAMPA Adam
1990
SVK
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
PLACE Francois
1989
FRA
VRABLIK Martin
1982
CZE
BAXTER Noel
1981
GBR
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
GRANSTROM Colby
1990
USA
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
FORD Tommy
1989
USA
KRYZL Krystof
1986
CZE
HOERL Wolfgang
1983
AUT
TREJBAL Filip
1985
CZE
MURISIER Justin
1992
SUI
GROSS Stefano
1986
ITA
THALER Patrick
1978
ITA
SKUBE Matic
1988
SLO
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
SPENCE Brad
1984
CAN
GINI Marc
1984
SUI
Did not finish 1st run
BRACHNER Patrick
1992
AZE
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
READ Erik
1991
CAN
ALAERTS Kai
1989
BEL
RISHWORTH Mike
1987
AUS
BALLERIN Andrea
1989
ITA
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
BJORGVINSSON Bjorgvin
1980
ISL
BECHTER Patrick
1982
AUT
TISSOT Maxime
1986
FRA
PALANDER Kalle
1977
FIN
BERTHOD Marc
1983
SUI
BRANDENBURG Will
1987
USA
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
SASAKI Akira
1981
JPN
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
MATT Mario
1979
AUT
COUSINEAU Julien
1981
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run