official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PLANATSCHER Maddalena
1979
ITA
2:18.04
2.00
2
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+2.01
14.09
3
HEGGELUND Kristine
1976
NOR
+2.95
19.74
4
GIUS Nicole
1980
ITA
+3.14
20.88
5
VIERIN Sonia
1977
ITA
+3.35
22.14
6
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
+3.69
24.19
7
RUMPFHUBER Ingrid
1981
AUT
+4.01
26.11
8
KUMMER Lilian
1975
SUI
+4.45
28.76
9
KNOR Petra
1980
AUT
+4.55
29.36
10
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
+4.87
31.28
11
MUELLER Tamara
1977
SUI
+5.21
33.33
12
HIROI Noriyo
1976
JPN
+5.27
33.69
13
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+5.60
35.67
14
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
+5.75
36.57
15
RAYNE Delphine
1978
FRA
+5.82
36.99
16
ZENHAUSERN Ines
1978
SUI
+6.25
39.58
17
BACHMANN Silke
1977
ITA
+6.43
40.66
18
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+7.30
45.89
19
KUENDIG Ruth
1976
SUI
+7.56
47.46
20
PITTIN Alessia
1983
ITA
+7.84
49.14
21
BORGEN Pia
1981
NOR
+7.88
49.38
22
GINI Sandra
1982
SUI
+8.05
50.40
23
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
+8.24
51.55
24
KNAPP Monika
1981
ITA
+8.26
51.67
25
FELBER Andrea
1981
AUT
+8.64
53.95
26
DUVILLARD Julie
1978
FRA
+8.79
54.85
27
PEZZEDI Emmi
1982
ITA
+8.92
55.63
28
ALIEVA Olesja
1977
RUS
+9.07
56.54
29
SANTUS Katia
1979
ITA
+9.33
58.10
30
ALPIGER Ella
1979
SUI
+9.54
59.36
31
WIRTH Katja
1980
AUT
+9.73
60.50
32
BERGMANN Monika
1978
GER
+10.09
62.67
33
CHARDON Sabrina
1980
FRA
+10.32
64.05
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
BLASER Karin
1979
AUT
MAY Chiara
1980
ITA
DUMERMUTH Monika
1977
SUI
BRIGHT Rowena
1980
AUS
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
ALCOTT Chimene
1982
GBR
ZEISER Daniela
1983
AUT
MAIR Manuela
1982
AUT
KRISTJANSDOTTIR Dagny L.
1980
ISL
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
GRUENER Angelika
1983
ITA
KVINLOG Gro
1976
NOR
LENOIR Melanie
1978
FRA
MATTIG Michaela
1979
SUI
Did not finish 1st run
KORTEN Jeannette
1976
AUS
HUBER Marina
1979
GER
HUTTARY Karin
1977
SWE
ZAGO Bettina
1981
ITA
WOLF Stefanie
1979
GER
HEEB Birgit
1972
LIE
VIERTHALER Astrid
1982
AUT
HARGIN Christine
1980
SWE
SILVESTRE Manuella
1979
FRA
PELLAT-FINET Caroline
1978
FRA
MORANDINI Claudia
1982
ITA
FJAELLRYD Jessica
1979
SWE
POPKOVA Anastasij
1982
RUS
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
EKMAN Susanne
1978
SWE
PELTIER Audrey
1981
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run