official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIZEROUX Julien
1979
FRA
1:28.30
6.00
2
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.01
6.07
3
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+0.35
8.46
4
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.41
8.88
5
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.53
9.72
6
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.55
9.86
7
KELLEY Tim
1986
USA
+0.59
10.14
8
AERNI Luca
1993
SUI
+0.64
10.49
9
RONCI Giordano
1992
ITA
+0.96
12.74
10
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+1.01
13.09
11
SAXVALL Per
1989
SWE
+1.11
13.79
12
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.15
14.07
13
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.19
14.36
14
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.25
14.78
15
THOULE Nicolas
1990
FRA
+1.36
15.55
16
YULE Daniel
1993
SUI
+1.62
17.37
17
ANKENY Michael
1991
USA
+2.74
25.24
18
MONSEN Marcus
1995
NOR
+3.52
30.72
19
LUITZ Stefan
1992
GER
+3.58
31.14
20
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+3.62
31.42
21
VOGEL Markus
1984
SUI
+3.84
32.96
22
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+3.86
33.10
23
MATT Michael
1993
AUT
+3.89
33.31
24
BUDAL Martin
1989
NOR
+4.42
37.04
25
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+4.75
39.35
26
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+5.39
43.85
27
MLINSEK Filip
1988
SLO
+6.12
48.97
28
RIZZO Maxime
1993
FRA
+6.39
50.87
29
ALAERTS Kai
1989
BEL
+6.66
52.76
30
STIEGLER Seppi
1988
USA
+6.67
52.83
31
GROSELJ Zan
1993
SLO
+7.00
55.15
32
GRAND Guillaume
1992
FRA
+8.05
62.52
33
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+8.78
67.65
34
GARDET Benjamin
1986
BEL
+9.07
69.69
35
LELEU Theo
1992
FRA
+9.35
71.65
36
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+9.64
73.69
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
MAURBERGER Simon
1995
ITA
MAITRE Thomas
1992
FRA
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
HADALIN Stefan
1995
SLO
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
BONVIN Anthony
1994
SUI
KETTERER David
1993
GER
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
SCHWARZ Marco
1995
AUT
TREJBAL Filip
1985
CZE
FELLER Manuel
1992
AUT
GRANSTROM Colby
1990
USA
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
ZUBCIC Filip
1993
CRO
GINI Marc
1984
SUI
DIGRUBER Marc
1988
AUT
RIVAS Gabriel
1986
FRA
VIDOVIC Matej
1993
CRO
JOHANSEN Truls
1989
NOR
SKUBE Matic
1988
SLO
TISSOT Maxime
1986
FRA
RYDING David
1986
GBR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GEYER Jai
1990
GBR
HOFER Alex
1994
ITA
DA VILLA Davide
1995
ITA
RIORDA Luca
1993
ITA
RZEPECKI Filip
1992
POL
AURARD Corentin
1994
FRA
GASPERIN Timi
1990
SLO
CARRERAS Pol
1990
ESP
FAVROT Thibaut
1994
FRA
FALAT Matej
1993
SVK
ZINGERLE Alex
1992
ITA
GALEOTTI Greg
1992
FRA
HENTTINEN Jens
1993
FIN
WIESER Manuel
1990
AUT
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
MOLLIN Bart
1981
BEL
TUMLER Marco
1988
SUI
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
ISHII Tomoya
1989
JPN
JAZBEC Patrick
1989
SLO
GREGORAK Will
1990
USA
RASANEN Joonas
1989
FIN
PRISADOV Stefan
1990
BUL
KONO Kyosuke
1991
JPN
MALMSTROM Victor
1991
FIN
TAKEDA Ryu
1984
JPN
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
OBERT Anthony
1985
FRA
STEHLE Dominik
1986
GER
TONETTI Riccardo
1989
ITA
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI