official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BRAUNER Sibylle
1975
GER
1:17.95
29.24
2
BERGMANN Monika
1978
GER
+0.17
30.48
3
BEHRINGER Simone
1976
GER
+0.42
32.31
4
WOLF Stefanie
1979
GER
+2.70
48.98
5
PFAFF Ute
1977
GER
+2.78
49.57
6
KOEGL Elisabeth
1978
GER
+3.09
51.84
7
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
+3.36
53.81
8
FISCHER Petra
1978
GER
+4.07
59.00
9
SOTRIFFER Julia
1978
GER
+4.86
64.78
10
FILIPITSCH Agnes
1979
GER
+5.31
68.07
11
ADAM Marjory
1973
GBR
+5.34
68.29
12
MORRIS Kelly
1977
GBR
+5.99
73.04
13
FISCHER Tanja
1976
GER
+6.24
74.87
14
ROTHMANN Susi
1980
GER
+6.27
75.09
15
MC KENNA Lesley
1974
GBR
+6.88
79.55
16
STARK Steffi
1978
GER
+7.12
81.30
17
KUEHN Andrea
1979
GER
+8.40
90.66
18
GROSSMANN Birgit
1978
GER
+8.70
92.86
19
SCHOEPF Annemie
1980
GER
+9.20
96.51
20
THOMA Dorothee
1980
GER
+9.54
99.00
21
ISIELONIS Blanka
1978
POL
+9.57
99.22
22
HORN Stephanie
1977
GER
+9.81
100.97
23
HEUBUCHER Birgit
1978
GER
+10.06
102.80
24
STICH Bianca
1979
GER
+10.11
103.17
25
ERD Bettina
1978
GER
+10.22
103.97
26
SCHNEITBERGER Kati
1978
GER
+10.32
104.70
27
SCANLAN Paola
1978
GER
+10.53
106.24
28
LAMPERT Anja
1979
LIE
+10.92
109.09
29
DENZEL Nicole
1977
GER
+11.11
110.48
30
RUESCHER Jasmin
1980
GER
+11.89
116.18
31
KAINDL Melanie
1977
GER
+12.66
121.81
32
HOESSL Katrin
1980
GER
+12.76
122.55
33
STRELOW Yvonne
1980
GER
+12.82
122.98
34
BOGNER Gabi
1979
GER
+13.84
130.44
35
PETERSIK Jana
1979
GER
+14.90
138.19
36
GOLL Maren
1980
GER
+15.18
140.24
37
SCHLEICH Barbi
1978
GER
+16.47
149.67
38
SARTORI Beatrice
1980
GER
+17.25
155.38
39
CIBULKOVA Hana
1979
CZE
+17.27
155.52
40
BOHLI Simone
1977
GER
+18.34
163.35
41
LIERMANN Maike
1978
GER
+21.41
185.80
42
CZARNOTA Monika
1978
NED
+21.56
186.89
43
SIGL Susanne
1979
GER
+22.02
190.26
44
MAJKA Agnieszka
1980
POL
+22.03
190.33
45
KRAMER Nicole
1978
GER
+22.84
196.25
46
MEIGEL Stefanie
1980
GER
+24.41
207.74
47
HIRSCHBERGER Kathrin
1980
GER
+26.87
225.72
48
BALTUS Anouk
1979
NED
+30.96
255.63
49
WEISSMUELLER Barbara
1900
GER
+33.17
271.79
Did not finish 2nd run
SCHIELEIN Verena
1980
GER
BACHMEIER Stephanie
1977
GER
WAGNER Stefanie
1978
GER
WEBER Katrin
1977
GER
MOSEBACH Nina
1979
GER
ZUBER Sybille
1978
GER
BAUMGARTNER Stefanie
1979
GER
HASLINGER Julia
1979
GER
GUETTLING Bonni
1978
GER
GUETTEL Susi
1979
GER
FLOEGEL Steffi
1977
GER
BRANDNER Elisabeth
1977
GER
BECKER Caroline
1978
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BUGNO Dominika
1980
POL
HINTERHOLZER Marion
1980
GER
MOSER Tina
1979
GER
MCGIBBON Kirsteen
1975
GBR
SCHIFFMANN Steffi
1980
GER
HORNIKEL Astrid
1980
GER
WURM Alexandra
1979
GER
STEDELE Kathrin
1980
GER
KLEINSTEUBER Baerbel
1980
GER
FRIDRICHOVA Pavla
1979
CZE
RUHE Ingrid
1978
LIE
LERCHER Sonja
1980
GER
LINDNER Daniela
1980
GER
FLOEGEL Sabine
1979
GER
TIHANYI Miriam
1977
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
PIVKOVA Viktoria
1977
SVK
MARTINOVA Katarina
1980
SVK
MUSTER Simone
1980
AUT
PAZAKOVA Slavomira
1979
SVK
BLUEML Kerstin
1979
AUT
MARKO Kornelia
1980
AUT
MARKITZ Kerstin
1980
AUT
PIRIE Tessa
1978
GBR
PISAROVICOVA Jana
1980
SVK
SCHOEFFMANN Simone
1978
AUT
RAFLING Silvia
1979
AUT
RAJAKOWITSCH Iris
1980
AUT
KOHUTOVA Iveta
1977
SVK
SCHAEDLER Andrea
1979
LIE
HUSAROVA I. Jana
1980
SVK
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
HAKS Nanda
1977
NED