official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
1:58.01
6.88
2
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+0.24
8.12
3
SKUBE Matic
1988
SLO
+0.64
10.19
4
BUDAL Martin
1989
NOR
+0.89
11.48
5
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+1.47
14.48
6
ZUEV Stepan
1988
RUS
+1.52
14.74
7
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.61
15.20
8
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+1.74
15.87
9
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
+1.75
15.93
10
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.93
16.86
11
THOULE Nicolas
1990
FRA
+2.09
17.68
12
ZAMPA Adam
1990
SVK
+2.12
17.84
13
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+2.35
19.03
13
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+2.35
19.03
15
KRANJEC Zan
1992
SLO
+2.40
19.29
16
PLANK Andy
1989
ITA
+2.41
19.34
17
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
+2.53
19.96
18
PLACE Francois
1989
FRA
+2.59
20.27
19
LINDH Calle
1990
SWE
+2.73
20.99
20
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+2.79
21.30
21
LIEBL Sebastian
1989
GER
+3.19
23.37
22
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+3.28
23.83
23
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+3.33
24.09
24
FAIVRE Mathieu
1992
FRA
+3.43
24.61
25
TISSOT Maxime
1986
FRA
+3.64
25.70
26
LUITZ Stefan
1992
GER
+3.75
26.26
27
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+4.26
28.90
28
PLEISCH Manuel
1990
SUI
+4.30
29.11
29
BUFFET Robin
1991
FRA
+4.32
29.21
30
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+4.36
29.42
31
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+4.89
32.16
32
SAXVALL Per
1989
SWE
+4.93
32.36
33
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+5.61
35.88
34
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+7.49
45.60
35
ROCAMORA Pol
1991
ESP
+7.52
45.75
36
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
+8.88
52.78
37
MYKLEVOLD Ben-Robin
1993
NOR
+10.07
58.93
38
GUDMUNDSSON Brynjar-Jokull
1989
ISL
+15.43
86.64
Did not finish 2nd run
RUIZ ANTUNA Nil
1991
AND
VIDOSA Roger
1984
AND
GASSNER Philipp
1992
GER
WINQUIST Even
1992
NOR
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
GUNNARSSON Henrik
1991
SWE
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
KIRKEFJORD Goeran
1990
NOR
BISCHOF Martin
1991
AUT
HEDIN Douglas
1990
SWE
THEOLIER Steven
1990
FRA
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
KUERNER Miha
1987
SLO
KOENIG Thomas
1990
AUT
BLANC Norman
1989
FRA
RYDING David
1986
GBR
NANI Roberto
1988
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PERAUDO Adam
1987
ITA
PISA Martin
1985
CZE
PANGRAZZI Paolo
1988
ITA
RUUD Simon
1991
NOR
BERTOIA Jon Magnus
1994
NOR
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
BEHM Carl Magnus
1992
SWE
BRUSLETTO Martin Olav
1993
NOR
MATHIS Marcel
1991
AUT
ROMANO Francesco
1991
ITA
BERNDT Ondrej
1988
CZE
GJERTSEN Maximilian
1993
NOR
STROLZ Johannes
1992
AUT
ZINGERLE Alex
1992
ITA
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
JOHANSSON Emil
1988
SWE
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
BLANC Samy
1988
FRA
GASPOZ Vincent
1991
SUI
LAMBERT Nicolas
1990
FRA
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
HOEGBOM Nils
1990
SWE
AERNI Luca
1993
SUI
TORSTI Samu
1991
FIN
LINDGREN Tim
1989
SWE
STRICKER Martin
1991
SUI
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
BALLERIN Andrea
1989
ITA
TUMLER Marco
1988
SUI
LUESCHER Tim
1990
SUI
Disqualified 1st run