official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
KRAUS Tomas
1974
CZE
2:26.62
39.21
2
HOLICKY Jan
1974
CZE
+0.19
40.26
3
CEROVSKY Jakub
1977
CZE
+0.58
42.41
4
MAXA Marcel
1974
CZE
+0.73
43.24
5
PREVUZNAK Andrej
1978
SVK
+0.79
43.57
6
CHOROGWICKI Martin
1978
SVK
+1.35
46.67
7
BANK Ondrej
1980
CZE
+1.42
47.05
8
HORACEK David
1972
CZE
+1.53
47.66
9
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+1.54
47.72
10
SAMOHEL Jan
1967
CZE
+2.15
51.09
11
PIPEK Jan
1976
CZE
+2.19
51.31
12
TUCEK Tomas
1975
CZE
+3.61
59.15
13
KOPRIVA Jan
1980
CZE
+3.71
59.71
14
NEURURER Florian
1977
AUT
+4.58
64.51
15
KOVAR Vladimir
1978
SVK
+4.91
66.34
16
VRABLIK Martin
1982
CZE
+5.54
69.82
17
BANK Tomas
1976
CZE
+6.01
72.41
18
SAFAR Zdenek
1978
CZE
+6.27
73.85
19
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+6.45
74.84
20
STRISIK Yri
1979
UKR
+6.56
75.45
21
EXNAR Jiri
1975
CZE
+7.73
81.91
22
STREJCEK Ludek
1977
CZE
+8.18
84.40
23
BURDA Jakub
1979
CZE
+8.45
85.89
24
VACEK Ludvik
1976
CZE
+8.98
88.82
25
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
+9.67
92.63
26
STEFL Vlastimil
1981
CZE
+10.48
97.11
27
PAVELEC Martin
1979
CZE
+10.72
98.43
28
WEBER Roman
1977
CZE
+10.99
99.92
29
BURDA Zdenek
1982
CZE
+11.37
102.02
30
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
+11.79
104.34
31
KRYZL Jonas
1983
CZE
+11.82
104.51
32
KACIR Martin
1976
CZE
+12.11
106.11
33
VALES Jan
1982
CZE
+12.75
109.65
34
POSPISIL Petr
1973
CZE
+12.79
109.87
35
JIRES Radim
1977
CZE
+13.02
111.14
36
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
+13.67
114.73
37
NEMEC Jan
1976
CZE
+14.59
119.81
38
MRNA Daniel
1976
CZE
+14.97
121.91
39
VESELY Vaclav
1975
CZE
+15.05
122.35
40
KORYTAK Milan
1967
CZE
+15.81
126.55
41
PONEC Tomas
1980
CZE
+18.99
144.12
42
NOVACEK Petr
1975
CZE
+19.25
145.56
43
MARASEK Mateusz
1982
POL
+19.75
148.32
44
KABAT Petr
1979
CZE
+20.88
154.56
45
CAP Karel
1982
CZE
+21.01
155.28
46
KONOPKA Jan
1981
CZE
+21.08
155.67
47
TREML Vaclav
1974
CZE
+21.39
157.38
48
SOCHOR Jiri
1980
CZE
+23.41
168.54
49
WYDERKA Marek
1981
CZE
+23.47
168.87
50
CHMELAR Robert
1978
CZE
+23.62
169.70
51
LANGMAIER Jiri
1975
CZE
+25.79
181.69
52
LIPANSKY Tomas
1982
CZE
+27.15
189.20
53
CEROVSKY Lukas
1979
CZE
+29.44
201.85
54
ZIVELA Roman
1981
CZE
+30.34
206.82
55
DUDZIAK Piotr
1983
POL
+30.49
207.65
Did not finish 2nd run
DUSILEK Ondrej
1980
CZE
NOVAK Marek
1982
CZE
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
VASICEK Jiri
1979
CZE
DYLAG Marcin
1979
POL
BRIZA Zbynek
1979
CZE
KUREK Tomas
1970
CZE
ROZPRYM Jiri
1977
CZE
KRUPA Ondrej
1983
CZE
FIEDLER Jan
1981
CZE
FORMAN Martin
1978
CZE
SVARC Richard
1978
CZE
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
HORACEK Daniel
1967
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BACHLEDA-CURUS Jakub
1981
POL
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
GROB Teofilo
1980
CHI
ZIDEK Andrej
1980
SVK
BRADAC Stanislav
1972
CZE
KRUPA Jiri
1980
CZE
WITEK Marcin
1980
POL
KULHANEK Jan
1980
CZE
LUBOWINSKI Piotr
1981
POL
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
SIMCAK Peter
1980
SVK
MONJE Oscar
1982
CHI
VESELY Petr
1983
CZE
CHRASTECKY Zdenek
1981
CZE
RAAB Karel
1979
CZE
VALES Jan
1967
CZE
CHALUPA Michal
1977
CZE
CHAJA Pawel
1978
POL
SEDLAK Karel
1980
CZE
CECHMANEK Jaroslav
1977
CZE
Did not start 1st run