official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
1:42.25
6.00
2
BERGMANN-SCHMUDERER Monika
1978
GER
+0.23
7.28
3
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+0.73
10.07
4
RAITA Henna
1975
FIN
+0.76
10.24
5
WALTER Jessica
1984
LIE
+0.98
11.46
6
HOELZL Kathrin
1984
GER
+1.14
12.36
7
STIEGLER Resi
1985
USA
+1.18
12.58
8
BREMSETH Lisa
1979
NOR
+1.21
12.75
9
ACTON Brigitte
1985
CAN
+1.27
13.08
10
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+1.43
13.97
11
HULTDIN Malin
1979
SWE
+1.49
14.31
12
ALFIERI Camilla
1985
ITA
+1.57
14.75
13
FISCHBACHER Andrea
1985
AUT
+1.73
15.64
14
SOEDERBERG Ida
1981
SWE
+1.87
16.42
15
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
+2.01
17.20
16
HARGIN Christine
1980
SWE
+2.30
18.82
17
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
+2.31
18.88
18
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+2.56
20.27
19
GRUENER Angelika
1983
ITA
+2.58
20.38
20
GINI Sandra
1982
SUI
+2.99
22.67
21
NIGG Marina
1984
LIE
+3.00
22.72
22
ROSS Lauren
1982
USA
+3.26
24.17
23
OLLIKKA Marika
1981
FIN
+3.52
25.62
24
RICHARDSON Kaylin L
1984
USA
+3.81
27.24
25
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
+3.98
28.19
26
KNOR Petra
1980
AUT
+4.35
30.25
27
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
+4.66
31.98
28
DREV Ana
1985
SLO
+5.08
34.32
29
KUERNER Alenka
1986
SLO
+5.78
38.22
30
PECHERAND Estelle
1984
FRA
+6.52
42.35
31
AUBERT Sandrine
1982
FRA
+7.09
45.52
32
BERTRAND Marion
1984
FRA
+7.24
46.36
33
REPCINOVA Kristina
1985
SVK
+9.23
57.45
34
PITTIN Alessia
1983
ITA
+10.32
63.53
Did not finish 2nd run
BEER Susanne
1981
GER
HUCKOVA Eva
1986
SVK
MACULOVA Sona
1987
SVK
KLUS Aleksandra
1986
POL
ROUJAS Florence
1982
FRA
SCHNARF Johanna
1984
ITA
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
ROBNIK Petra
1984
SLO
VOLKEN Eliane
1982
SUI
ROLLET Celia
1984
FRA
GREIG Joanna
1982
GBR
JOCHER Theresia
1986
GER
PRCHAL Anna
1979
CAN
FLUETSCH Valentina
1985
SUI
SANTON Aurelie
1982
FRA
TRIPARD Isa
1983
FRA
GIANESINI Giulia
1984
ITA
LORENZ Giorgia
1982
ITA
SUITNER Manuela
1982
AUT
KOBAL Ana
1983
SLO
ZEISER Daniela
1983
AUT
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
FLEISS Nika
1984
CRO
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
GANTNEROVA Petra
1986
SVK
RATAJ Andreja
1986
SLO
SABOVA Petra
1987
SVK
MARKOVA Dana
1985
CZE
HELSEM Ane Emilie
1987
NOR
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
VIDONI Tamara
1986
FRA
DESFORGES Emilie
1983
CAN
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
PERSYN Karen
1983
BEL
GRAND Rabea
1984
SUI
BAGNARA Daniela
1979
ITA
LOESETH Lene
1986
NOR
HULTDIN Kristina
1981
SWE
STRUB Raphaelle
1981
FRA
HIROI Noriyo
1976
JPN
Did not start 1st run