official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
1:39.32
0.00
2
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+0.16
0.97
3
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.44
2.66
4
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.49
2.96
5
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+0.88
5.32
6
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.03
6.22
7
MOELGG Manfred
1982
ITA
+1.13
6.83
8
COUSINEAU Julien
1981
CAN
+1.34
8.10
9
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+1.40
8.46
10
HERBST Reinfried
1978
AUT
+1.46
8.82
11
BANK Ondrej
1980
CZE
+1.49
9.00
12
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+1.51
9.12
13
JANYK Michael
1982
CAN
+1.77
10.69
14
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.93
11.66
15
GINI Marc
1984
SUI
+2.03
12.26
16
TISSOT Maxime
1986
FRA
+2.22
13.41
17
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+2.25
13.59
18
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.44
14.74
19
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+2.67
16.13
20
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
+3.04
18.36
21
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+3.16
19.09
22
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+3.21
19.39
23
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
+3.50
21.14
24
KASPER Nolan
1989
USA
+3.85
23.26
25
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
+4.60
27.79
26
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+5.40
32.62
27
RYDING David
1986
GBR
+5.81
35.10
28
ROUX Christophe
1983
MDA
+6.43
38.84
29
NOBLE Andrew
1984
GBR
+6.81
41.14
30
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
+7.54
45.55
31
WHITE Trevor
1984
CAN
+7.85
47.42
32
MARINELLI Danko
1987
CRO
+8.01
48.39
33
DIMITRIADIS Vassilis
1978
GRE
+8.84
53.40
34
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+9.24
55.82
35
RENZHYN Mykhaylo
1978
ISR
+9.59
57.93
36
RUDIC Marko
1990
BIH
+9.84
59.44
37
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+11.97
72.31
38
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+13.49
81.49
39
FESHCHUK Rostyslav
1990
UKR
+14.47
87.41
40
KOSIC Bojan
1990
MNE
+16.00
96.66
41
SAVEH SHEMSHAKI Hossein
1985
IRI
+17.07
103.12
42
SHAMAEV Oleg
1982
UZB
+18.73
113.15
43
LI Lei
1987
CHN
+21.54
130.12
44
AZZIMANI Samir
1977
MAR
+23.11
139.61
45
O CONNOR Shane
1973
IRL
+25.82
155.98
46
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+28.46
171.93
47
NKRUMAH-ACHEAMPONG Kwame
1974
GHA
+43.28
261.46
48
TOLA Erjon
1986
ALB
+1:04.56
390.01
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TRELEVSKI Dmitry
1983
KGZ
SECK Leyti
1981
SEN
NOTZ Jedrij
1974
AZE
DRYGIN Andrey
1977
TJK
PAPAMICHALOPOULOS Christopher
1988
CYP
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
RUMIANCEV Vitalij
1985
LTU
TURKSEVER Erdinc
1985
TUR
OPRJA Deyvid
1982
EST
BENE Marton
1986
HUN
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
TORRES Agustin
1978
ARG
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
TSIMIKALIS Stephanos
1985
GRE
NAN Ioan-Gabriel
1980
ROU
VIDOSA Roger
1984
AND
SAVEH SHEMSHAKI Porya
1987
IRI
ZUEV Stepan
1988
RUS
SIGURGEIRSSON Stefan Jon
1989
ISL
MOLLIN Bart
1981
BEL
KIM Woo-Sung
1986
KOR
MAITAKOV Sergei
1990
RUS
ROMAR Andreas
1989
FIN
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
VRABLIK Martin
1982
CZE
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
SKUBE Matic
1988
SLO
BERTHOD Marc
1983
SUI
TREJBAL Filip
1985
CZE
SPENCE Brad
1984
CAN
DEVILLE Cristian
1981
ITA
VAJDIC Bernard
1980
SLO
IMBODEN Urs
1975
MDA
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
MILLER Bode
1977
USA
LIGETY Ted
1984
USA
NEUREUTHER Felix
1984
GER
PRANGER Manfred
1978
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run