official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
LOPEZ ANGLADA Camilo
1979
ESP
1:35.00
34.27
2
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
+0.31
36.10
3
DOT CASELLAS Oriol
1979
ESP
+0.90
39.58
4
RIENDA CONTRERAS Daniel
1980
ESP
+1.03
40.34
5
ALCUBIERRE ROCA Jorgi
1974
ESP
+1.35
42.23
6
ANTOR Alex
1979
AND
+1.71
44.35
7
MORELL Francesc
1979
AND
+2.78
50.66
8
SAIGNOL Nicolas
1981
FRA
+3.70
56.08
9
BONIS Romain
1980
FRA
+4.19
58.97
10
PENTECOTE Damien
1975
FRA
+4.45
60.50
11
N GUYEN Samuel
1973
FRA
+5.61
67.34
12
SANFORD Peter
1978
NZL
+6.08
70.11
13
DARAIGNEZ Sylvain
1970
FRA
+7.65
79.36
14
BONNET GARCIA Silvain
1982
ESP
+7.81
80.31
15
MENO VICIANA Jordi
1981
ESP
+8.17
82.43
16
GARCIA JURJO Agustin
1980
ARG
+8.55
84.67
17
MEEH Georg
1978
GER
+8.66
85.32
18
COSTA COLL Josep
1981
ESP
+8.67
85.38
19
PLANESAS ARMENGOL Jordi
1979
ESP
+9.75
91.74
20
MARTI MALE Joan
1979
ESP
+9.94
92.86
21
UDINA LLANAS Gerard
1979
ESP
+9.98
93.10
22
COSTA COLL David
1982
ESP
+10.28
94.87
23
GAU Georges-Henri
1979
FRA
+11.19
100.23
24
AMO SANCHO Alejandro
1982
ESP
+13.36
113.02
25
PALOMERA THIERIE Felip
1979
ESP
+13.82
115.74
26
PUJADAS OREA Hector
1978
ESP
+14.68
120.80
27
AUTIER Gregory
1980
FRA
+14.86
121.87
28
SOLANS Olivier
1978
FRA
+16.55
131.83
29
GONZALEZ Miquel
1982
AND
+17.74
138.84
30
CERVERA SUBIRA Xavier
1980
ESP
+18.41
142.79
31
CAPDEVILA VIZCAINO Raul
1981
ESP
+19.52
149.34
32
ARNAU JIMENEZ Artur
1980
ESP
+22.17
164.96
33
ROUS David
1972
FRA
+22.21
165.19
34
ARGUELLES Marcos
1980
AND
+27.87
198.56
35
CARRERAS SALINAS Marc
1982
ESP
+28.55
202.56
36
VAILLANT Julien
1982
AND
+33.78
233.39
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
CEREZO ALONSO German
1977
ESP
DODE Florent
1980
FRA
MIJARES Tomas
1968
AND
MORA Marc
1978
AND
MASDEU BORT Alex
1979
ESP
OSET SERINA Pau
1982
ESP
PUCEL Mathieu
1981
FRA
BLANCHON Marc
1972
FRA
ADSERA Lluis
1980
ESP
TAPIE Nicolas
1982
FRA
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
EYCHENNE Remy
1982
FRA
FITE Roger
1982
AND
MAROT Mathieu
1982
AND
DEL MORAL Ivan
1982
AND
GOMEZ Victor
1974
AND
LAMOGA Gerard
1981
AND
LUENGO FERNANDEZ Ramon
1980
ESP
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
MARTI MALE Jordi
1982
ESP
ESTANOL TORRES Jaume
1962
ESP
WAGNER Jean Francois
1961
FRA
VEGA Eduard
1979
AND
FAISY Jean-Baptiste
1980
FRA
FERNANDEZ COPPEL G. Antonio
1969
ESP
BERGOT David
1968
FRA
BERNARD Samuel
1981
FRA
FERNANDEZ COPPEL G. Jaime
1971
ESP
CODINACH SINARD David
1979
ESP
ROGE J. Luis
1965
AND
ROBERT Francesc
1967
AND
PUJOL David
1981
FRA
CANAL SANCLIMENT Oriol
1979
ESP
DAMBAX Maximilien
1981
FRA
MONSERRAT Jordi
1982
FRA
PERPINYA COLOMER Xavier
1977
ESP
PERAL MILLAN Juan Joese`
1977
ESP
PELISER Axel
1982
FRA
MARIN Xavier
1978
AND
LEZAMA LECUIZAMON Fernando
1974
ESP