official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HULTDIN Malin
1979
SWE
1:40.83
6.77
2
BIRKELUND Karina
1980
NOR
+0.06
7.11
3
BORSSEN Therese
1984
SWE
+0.25
8.18
4
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
+0.44
9.26
5
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+0.57
9.99
6
FLEISS Nika
1984
CRO
+0.59
10.11
7
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
+0.66
10.50
8
WALTER Jessica
1984
LIE
+1.15
13.27
9
ZEISER Daniela
1983
AUT
+1.27
13.95
10
HARGIN Christine
1980
SWE
+1.82
17.06
11
EKMAN Susanne
1978
SWE
+2.07
18.47
12
GINI Sandra
1982
SUI
+2.10
18.64
13
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
+2.16
18.98
14
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+2.23
19.38
15
ALFIERI Camilla
1985
ITA
+2.49
20.85
16
GRUENER Angelika
1983
ITA
+2.64
21.69
17
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
+2.65
21.75
17
RAICH Carina
1979
AUT
+2.65
21.75
19
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+2.72
22.15
20
DABIC Lea
1981
SLO
+2.81
22.66
21
VIDAL Vanessa
1974
FRA
+2.92
23.28
22
PELTIER Audrey
1981
FRA
+3.06
24.07
23
AUBERT Sandrine
1982
FRA
+3.15
24.58
23
OLLIKKA Marika
1981
FIN
+3.15
24.58
25
LAZIER Laurence
1981
FRA
+3.45
26.27
26
BREMSETH Lisa
1979
NOR
+3.52
26.67
27
HULTDIN Kristina
1981
SWE
+3.58
27.01
28
GMUER Miriam
1986
SUI
+3.99
29.33
29
STRUB Raphaelle
1981
FRA
+6.02
40.80
30
WENGER Monika
1984
SUI
+6.42
43.06
31
COLOMBAN Emmanuelle
1981
FRA
+6.75
44.93
32
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+7.34
48.26
33
KAMER Nadja
1986
SUI
+7.50
49.17
34
NIGG Marina
1984
LIE
+8.19
53.07
35
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
+8.44
54.48
36
TANK Jenny
1985
GER
+9.51
60.53
37
SCHAEDLER Sarah
1982
LIE
+10.38
65.45
38
SPLAWINSKI Sophie
1985
CAN
+14.44
88.40
Did not finish 2nd run
HELSEM Ane Emilie
1987
NOR
NEERGAARD Therese
1987
NOR
CAMASTRAL Aita
1983
SUI
STAEDLER Cornelia
1982
SUI
BUEHLER Martina
1986
SUI
VOLKEN Eliane
1982
SUI
BONJOUR Aline
1985
SUI
ROBNIK Petra
1984
SLO
BRIAND Sabine
1984
SUI
PRCHAL Anna
1979
CAN
TRIPARD Isa
1983
FRA
RAICH Sabrina
1983
AUT
SOEDERBERG Ida
1981
SWE
RAITA Henna
1975
FIN
Did not finish 1st run
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
RYFFEL Nicole
1986
SUI
DESFORGES Emilie
1983
CAN
NORDAHL Kathrine
1983
NOR
VIDONI Tamara
1986
FRA
ROUJAS Florence
1982
FRA
HATERMA Noora
1984
FIN
PERSYN Karen
1983
BEL
JOCHER Theresia
1986
GER
GOODMAN Anna
1986
CAN
SALO Tiina
1981
FIN
FLUETSCH Valentina
1985
SUI
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
KELLEY Jessica C
1982
USA
GIANESINI Giulia
1984
ITA
DREV Ana
1985
SLO
GRAND Rabea
1984
SUI
BARMETTLER Maia
1981
SUI
ACTON Brigitte
1985
CAN
PEZZEDI Emmi
1982
ITA
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
MOELGG Manuela
1983
ITA
SUITNER Manuela
1982
AUT
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
KNOR Petra
1980
AUT
MORANDINI Claudia
1982
ITA
BAGNARA Daniela
1979
ITA
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
KOBAL Ana
1983
SLO
BIAVASCHI Elisabetta
1973
ITA
RICHARDSON Kaylin L
1984
USA
KUMMER Lilian
1975
SUI
CERESA Annalisa
1978
ITA
PITTIN Alessia
1983
ITA
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
TRUPPE Karin
1978
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run