official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
STEMPLINGER Gerhard
1972
GER
1:46.05
43.79
2
POPOV Lubomir
1967
BUL
+0.60
47.07
3
FISCHER Mario
1977
AUT
+0.75
47.89
4
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
+1.17
50.19
5
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
+1.62
52.65
6
MOSER Stefan
1981
AUT
+1.64
52.76
7
HAYDER Thomas
1980
AUT
+2.03
54.89
8
STRUGER Peter
1982
AUT
+2.53
57.63
9
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
+2.96
59.98
10
BRANDAUER Anton
1982
AUT
+3.52
63.04
11
FRANK Andreas
1982
AUT
+3.55
63.21
12
SCHMOELZ Markus
1981
AUT
+4.32
67.42
13
FRANK Guido
1968
AUT
+4.82
70.15
14
AMPFERER Andreas
1982
AUT
+5.02
71.24
15
FUCHS Alexander
1980
AUT
+6.08
77.04
16
TATSCHL Andreas
1982
AUT
+6.66
80.21
17
DENK Benjamin
1980
GER
+7.97
87.38
18
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+8.15
88.36
19
MOESER Franz
1983
AUT
+8.16
88.42
20
MAYRHOFER Peter
1976
AUT
+8.89
92.41
21
BARBU BOGDAN Nicolae
1980
ROU
+9.62
96.40
22
HOPFGARTNER Alfred
1983
AUT
+9.67
96.68
23
STEINER Michael
1982
AUT
+9.77
97.22
24
NEUHAUSER Reinhard
1980
AUT
+10.50
101.22
25
KOCH Stefan
1977
GER
+11.19
104.99
26
CZUBAK Daniel
1983
AUT
+11.32
105.70
27
WENSAUER Andreas
1976
GER
+11.54
106.90
28
SPIES Georg
1983
AUT
+12.21
110.57
29
HINTERBERGER Werner
1983
AUT
+12.54
112.37
30
STEINER Guenther
1983
AUT
+14.43
122.71
31
ARNOLD Kurt
1982
AUT
+15.12
126.48
32
LANG Stefan
1979
GER
+15.34
127.69
33
KIENESBERGER Franz
1981
AUT
+16.23
132.55
34
FALCH Rainer
1978
AUT
+16.29
132.88
35
FIEDLER Stefan
1981
AUT
+17.54
139.72
36
MANNINGER Heinz
1963
AUT
+19.41
149.95
37
TRDINA Tadej
1983
SLO
+19.61
151.04
38
PANHOLZER Christoph
1981
AUT
+20.20
154.27
39
TSCHIRK Gerhard
1966
AUT
+22.75
168.21
40
VINCZE Akos
1978
HUN
+22.84
168.70
41
ROST Mikolas
1983
AUT
+23.00
169.58
42
GEIGER Bastian
1982
GER
+23.01
169.63
43
SCUKOVT Domen
1981
SLO
+25.47
183.09
44
GONAUS Markus
1972
AUT
+25.84
185.11
45
KUN Szabolcs
1981
HUN
+30.70
211.69
46
MAYERL Walter
1939
AUT
+35.54
238.16
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SCHABAUER Werner
1980
AUT
RAUDASCHL Florian
1982
AUT
REICHHOLF Alois
1975
AUT
ALBRECHT Martin
1974
AUT
SCHWENDNER Karl Michael
1981
AUT
STELZL Hans Christian
1982
AUT
STOCKER Michael
1983
AUT
STROBLMAYR Anton
1950
AUT
VASSILI Andreas
1971
CYP
WIELTSCHNIG Silvio
1973
AUT
ZIERLER Andreas
1982
AUT
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
AIGNER Andreas
1981
AUT
BANGELMEIER Peter
1983
AUT
BARBAI Aron
1980
HUN
BAUMGARTNER Christian
1969
AUT
BRANDT Christian
1983
AUT
FRUEHWIRTH Florian
1981
AUT
GRAFINGER Thomas
1982
AUT
GRASSER Gernot
1982
AUT
KARNER Manfred
1968
AUT
PRODINGER Christian
1979
AUT
KUHAR Martin
1983
SLO
LIBRA Josef
1980
AUT
LOSBICHLER Markus
1982
AUT
NUTZ Juergen
1974
AUT
NUSSBAUMER Rudolf
1980
AUT
MERTENS Filip
1967
BEL
MAROSI Attila
1982
HUN
LIEBL Alexander
1975
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run