official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RIESCH Maria
1984
GER
1:35.44
16.80
2
TRUPPE Karin
1978
AUT
+0.08
17.28
3
KNOR Petra
1980
AUT
+0.12
17.52
4
HUBER Marina
1979
GER
+0.18
17.88
5
HOSP Nicole
1983
AUT
+0.56
20.14
6
DELEYMARIE Florine
1981
FRA
+0.71
21.04
7
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
+0.72
21.10
8
MCCLOY Hilary A
1982
USA
+0.86
21.94
9
PITKANEN Riitta
1977
FIN
+1.01
22.83
10
MOELGG Manuela
1983
ITA
+1.08
23.25
11
HARGIN Christine
1980
SWE
+1.11
23.43
12
BAUER Christiane
1983
GER
+1.12
23.49
13
GINI Sandra
1982
SUI
+1.20
23.97
14
PLANATSCHER Maddalena
1979
ITA
+1.26
24.33
15
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
+1.44
25.40
16
CALISE Courtney
1980
USA
+1.50
25.76
17
LE GUILLOU Souazic
1982
FRA
+1.83
27.73
18
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+1.86
27.91
19
MARTIN Celine
1978
FRA
+1.87
27.97
20
BLASER Karin
1979
AUT
+1.92
28.27
21
GILJARHUS Bente
1978
NOR
+2.00
28.74
22
CORNU Valerie
1980
FRA
+2.11
29.40
23
GRAND Rabea
1984
SUI
+2.28
30.42
24
PITTIN Alessia
1983
ITA
+2.31
30.60
25
KOBAL Ana
1983
SLO
+2.78
33.40
26
JANYK Britt
1980
CAN
+2.95
34.42
27
BOGLIO Beatrice
1981
ITA
+3.34
36.75
28
BREMSETH Lisa
1979
NOR
+3.74
39.14
29
DICHT Erika
1981
SUI
+4.08
41.17
30
ROSS Lauren
1982
USA
+4.09
41.23
31
RAICH Sabrina
1983
AUT
+4.25
42.18
32
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
+4.38
42.96
33
RUMPFHUBER Ingrid
1981
AUT
+4.39
43.02
34
MERIGHETTI Daniela
1981
ITA
+4.83
45.65
35
PRCHAL Anna
1979
CAN
+4.88
45.95
36
LAZIER Laurence
1981
FRA
+4.97
46.48
37
MUELLER Tamara
1977
SUI
+5.17
47.68
38
PELTIER Audrey
1981
FRA
+5.22
47.98
39
ROUJAS Florence
1982
FRA
+5.59
50.19
40
WILHELM Kathrin
1981
AUT
+5.74
51.08
41
WALTER Jessica
1984
LIE
+6.82
57.53
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
FEHRENBACH Christina
1981
GER
PROFOUS Monika
1983
AUT
FIEGL Sandra
1984
AUT
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
LORENZ Giorgia
1982
ITA
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
KNAPP Monika
1981
ITA
RIVELSRUD Pia
1980
NOR
BEER Sabrina
1981
GER
FJAELLRYD Jessica
1979
SWE
ZIEGLER Pamela
1980
SUI
KIRCHGASSER Michaela
1985
AUT
EGGER Sabine
1977
AUT
WIRTH Katja
1980
AUT
LECHNER Martina
1978
AUT
CERESA Annalisa
1978
ITA
BARMETTLER Maia
1981
SUI
JOSSI Katja
1978
SUI
Did not finish 1st run
COLETTI Alexandra
1983
ITA
RICHARDSON Elizabeth
1982
CAN
BEREZIK Marta
1980
POL
BURTSCHER Caroline
1982
AUT
SPYCHIGER Myriam
1981
SUI
DREV Ana
1985
SLO
KELLEY Jessica C
1982
USA
BLIENINGER Anja
1981
GER
MUELLER Daniela
1984
AUT
DAUTHERIVES Claire
1982
FRA
PESONEN Anu
1980
FIN
BORSSEN Therese
1984
SWE
HULTDIN Malin
1979
SWE
WALKNER Eva
1979
AUT
WOLF Stefanie
1979
GER
VIKEN Line
1981
NOR
Did not start 1st run