official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MARILA Mika
1973
FIN
1:42.69
11.63
2
SCHIESTL Hermann
1970
AUT
+0.24
12.96
3
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+0.52
14.52
4
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+0.68
15.40
5
TURREL Yannick
1972
FRA
+0.75
15.79
6
ERTL Andreas
1975
GER
+0.82
16.18
7
GRAVIER Richard
1974
FRA
+1.07
17.57
8
VIOLON Pierre
1973
FRA
+1.52
20.07
9
HELLERUD Espen
1971
NOR
+1.56
20.29
10
ESCODA Gerard
1970
AND
+2.19
23.79
11
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+2.29
24.34
12
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
+2.81
27.23
13
MAST Gunther
1971
GER
+2.92
27.84
14
BRUGGE Jesper
1975
SWE
+3.17
29.23
15
KLEINLERCHER Manfred
1971
AUT
+3.39
30.45
16
HANSSON Martin
1975
SWE
+3.90
33.28
17
NANA Matteo
1974
ITA
+4.02
33.94
18
VALENTINE Sean
1972
CAN
+4.56
36.94
19
UBEIRA RUBIO Javier
1970
ESP
+4.76
38.05
20
PUENTENER Leo
1973
SUI
+4.77
38.11
21
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
+4.92
38.94
22
SVENSSON Joel
1972
SWE
+5.41
41.66
23
STOESSEL Rene
1973
SUI
+6.21
46.10
24
GUIGNIER Gregory
1974
FRA
+6.50
47.71
25
SIVERTSEN Kenneth
1973
NOR
+7.09
50.98
26
THIBAULT Gabriel
1976
CAN
+7.14
51.26
27
PAGE Kevin
1975
FRA
+7.17
51.43
28
EXARTIER Stephane
1969
POL
+7.41
52.76
29
KLINTBERG Per
1973
SWE
+7.42
52.82
30
SAETER Aane
1975
NOR
+7.45
52.98
31
SATO Hisaya
1972
JPN
+7.93
55.65
32
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
+8.10
56.59
33
SCHILCHEGGER Horst
1975
AUT
+8.26
57.48
34
LUSSIER Patrick
1973
CAN
+8.82
60.59
35
SPEISER Gerhard
1975
GER
+9.77
65.86
Did not finish 2nd run
SCHEDLER Lothar
1975
AUT
OESTBY Rune Andre
1973
NOR
BERGAMELLI Thomas
1973
ITA
CASTELLANO Christian
1974
ITA
GRUENENFELDER Juerg
1974
SUI
BERGAMELLI Giancarlo
1974
ITA
BAXTER Alain
1973
GBR
FORSYTH Ryan
1974
CAN
STANKALLA Stefan
1975
GER
ALCUBIERRE ROCA Jorgi
1974
ESP
GOMEZ Victor
1974
AND
GREBER Gerhard
1972
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHILCHEGGER Heinz
1973
AUT
TREML Thomas
1974
GER
SNYDER Casey
1972
USA
TORPE Are
1973
NOR
TOLLET Alain
1975
FRA
STIANSEN Tom
1970
NOR
SAINIO Samuli
1974
FIN
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
JARVI Juha
1975
FIN
ANDERSSON Anders
1978
SWE
BAPTENDIER Jerome
1975
FRA
BOULANGER Julien
1973
FRA
CHENAL Joel
1973
FRA
DE COSTA David
1976
SLO
ERICSSON Andreas
1973
SWE
GARCIA MARTINEZ Ovidio M.
1968
ESP
GAUSTAD Asle
1973
NOR
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
ISAXON Emanuel
1972
SWE
ROTEN Joerg
1974
SUI
KNIGHT Chip
1975
USA
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
LOEDLER Thomas
1973
CRO
LUNDBERG Staffan
1972
SWE
MLEKUZ Rene
1975
SLO
OUGHTRED Ryan
1975
CAN
PESSION Spencer
1972
GBR
ROCCA Giorgio
1975
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run